Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ponuky boli zo Škandinávie aj Slovenska, hovorí Bača. S Liptovským Mikulášom si chce zahrať play-off

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Obranca Matej Bača sa po roku v Bratislave Capitals vracia do materského Liptovského Mikuláša. Za sebou má ročník v SHL, počas ktorého nazbieral dvanásť kanadských bodov, čím si vytvoril maximum na seniorskej úrovni a taktiež fantastických 30 plusových bodov v štatistike +/-. Viac prezradil v rozhovore pre hokejovysvet.sk.
Matej Bača Matej Bača.
Zdroj: Štefan Mácsadi
Zdieľajte:

Prečo si sa rozhodol pre návrat do Liptovského Mikuláša?

"Po uplynulej sezóne mi skončila zmluva s Bratislava Capitals a začal som si hľadať nejaké možnosti, kam by mohli smerovať moje kroky. Objavili sa možnosti na odchod do Fínska a Nórska a ozval sa aj jeden iný tím z Tipsport ligy. Neskôr sa však ozval Liptovský Mikuláš a keďže ich záujem bol najserióznejší a som tu doma, tak to nebolo ťažké rozhodovanie. Rýchlo sme prišli k dohode."

Prečítajte si aj

Martin Magdolen Martin Magdolen.Magdolen sa v minulej sezóne hokejovo vyhral: Za šancu od Detvy je vďačný, chce ju využiť naplno

Bolo v hre aj zotrvanie v Capitals?

"Ťažko povedať, z mojej strany spočiatku určite bol záujem hrať kvalitnú ligu akou EBEL určite je. Avšak, pár týždňov po sezóne mi bolo oznámené, že sa počíta s príchodom nového trénera, ktorý by mal doniesť svojich hráčov a pre mňa už nezostalo miesto. Ja som s týmto scenárom počítal už dlhšie, takže som to akceptoval."

Aké sú tvoje ciele do novej sezóny?

"Moje ciele sú jasné. Určite budem chcieť podávať zodpovedné a stabilné výkony v defenzíve. Tiež by bolo super, keby k tomu pridám aj niečo navyše smerom dopredu."

Rozprávali ste sa o cieľoch klubu?

"Samozrejme, že sme prebrali aj túto tému. Určite sa budeme chcieť pohybovať na vyšších priečkach v tabuľke ako tomu bolo minulý rok. Ja si veľmi prajem postup do play-off a myslím si, že je tu reálna šanca dosiahnuť ho. Aj to bol jeden z dôvodov prečo som sa vrátil."

Čo hovoríš na novú trénerskú dvojicu Turek - Paukovček?

"Pána trénera Tureka vnímam ako kvalitného a skúseného trénera. Viem, že na Slovensku pôsobil už predtým dlhšiu dobu. Pán tréner Paukovček ma trénoval už niekoľkokrát. V doraste sme takmer získali titul. Bol trénerom aj keď som odohral svoje prvé zápasy v Tipsport lige, takže pozná mňa aj množstvo chalanov v tíme, čo je určite výhodou."

Ako hodnotíš minulú sezónu v drese Capitals?

"Nebyť pandémie a predčasného konca sezóny, tak minulú sezónu hodnotím kladne. Ako tím sme hrali kvalitný hokej. Siahali sme na tie najvyššie méty. Z osobného hľadiska mi rok v tomto tíme pomohol a takisto si veľmi cením, že som aj v takej hráčskej konkurencii, aká v Capitals bola, mal dôveru trénerov Oremusa, Hudeca a Gudasa."

Prečítajte si aj

MetaKeywords: Slovensko šport hokej Tipsport liga TL BBX HC 05 iClinic Banská Bystrica.Na našom štýle hry nechceme meniť nič, hráčov pre novú sezónu sme si vytypovali, hovorí Július Koval
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články