Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Z hokejovej mapy Slovenska zmizol klub, ktorý svoju činnosť obnovil v roku 2015

PRIEVIDZA - V priebehu piatich rokov zažil hokej v Prievidzi pády.
Štadión v Prievidzi a saaao.
Štadión v Prievidzi a saaao. Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Mužstvo prvýkrát zaniklo v prvej lige počas ročníka 2014/15, keď ho trénoval skúsený kouč Ivan Dornič starší. O pár mesiacov neskôr sa dali dokopy ľudia, vrátane aktívnych či bývalých hokejistov a postavili na nohy nový klub HC Prievidza. Situácia sa na hornej Nitre opakuje. Klub totiž ohlásil svoj zánik na základe faktov, ktoré uverejnil na svojom facebooku.

Prečítajte si aj

Česko - Slovensko do 20 rokov.Koncom júla sa uskutoční trojitá bitka Slovákov s Čechmi

Stanovisko prinášame v plnom znení bez redakčných úprav:

Dňa 28.10.2019 schválilo mestské zastupiteľstvo, na návrh finančnej komisie, VZN č. 8/2019 v ktorom sa v skratke píše o spolufinancovaní dotácií na prenájom mestských športovísk od 01.01.2020 vo výške 5%, pričom každý rok sa výška spolufinancovania bude zvyšovať o ďalších 5%.

Prečítajte si aj

St Louis Blues St Louis Blues.Úradujúci šampión NHL ukončil tréningy, klub hlási viacero nakazených hráčov

Týmto by sme sa chceli vedeniu mesta a poslancom mestského zastupiteľstva poďakovať za tento nápad, z ktorého pre náš klub HC Prievidza vyplynul nájom (aj keď vedenie mesta Prievidza to nazýva inak) a to vo výške 1350€ ročne. Tento nájom síce nie je pre nás likvidačný, ale keďže reprezentujeme mesto, tak to považujeme za absurdné. Žiadne okolité mesto nevyberá takéto „výpalné“ (ak vôbec nejaké okrem Bratislavy).

Prečítajte si aj

Salonen po výbornej sezóne v Chamonix nebude pokračovať.Po Michalovciach a Chamonix mieri do Nórska

S čím máme ešte väčší problém je to, že táto povinnosť (nájom) vznikla aj mládežníckemu klubu Prievidze! To isté vedenie mesta Prievidza a tí istí poslanci mesta Prievidza, ktorí sa všade oháňajú ako im ide o to, aby mládež športovala a ako podporujú mládežnícky šport, tak schválením tohto VZN „vyrúbili“ deťom mesačný „NÁJOM“ vo výške 850,-€ mesačne čo predstavuje 10 200,-€ ročne. Pre príklad uvádzame, že mesto Prievidza „PODPORUJE“ mládežnícky klub v Prievidzi sumou 11 200,-€ ročne a to isté mesto Prievidza, ktoré ich tak neskutočne podporuje im zároveň zoberie týmto nájmom vyššie spomínanú sumu 10 200,-€, čiže koľko peňazí z tejto podpory mesta nakoniec našim deťom zostane asi nemusíme nikomu vysvetľovať. A ak dôjde k navyšovaniu nájomného o 5% (plán je do výšky 20%), tak si môžete spočítať ako pomôže mesto týmto mladým hokejistom respektíve ich rodičom.

Prečítajte si aj

Hokejisti HKM Zvolen pri striedačke.Zvolen posilnil defenzívu, získal zaujímavú posilu z Košíc

Za 5 rokov fungovania nášho klubu sme dokázali urobiť sezóny skromne, ale bez dlhov a ešte sme zvyšné peniaze investovali spolu s mestom do prerábky našej šatne, čiže mestského majetku! Za toto obdobie fungovania sme nevideli akúkoľvek snahu od kompetentných z mesta, že by sa čo i len zaujímali o nás, hľadali cestu ako nám pomôcť, zaujímali sa o výšku nášho rozpočtu atď. Vždy, keď sme žiadali o pomoc dostali sme iba alibistickú odpoveď, že nie je z čoho nám dať, lebo mesto peniaze nemá a žiadna iná alternatíva sa nehľadala (napadá nás niekoľko možností). O polovicu menšie mestá nájdu nemalé peniaze na hokej, podľa nás to je iba o prioritách a chcení kompetentných. Za celé obdobie nášho klubu nebolo vyplatené ani 1€ na mzdy členov výkonného výboru.

Prečítajte si aj

Lawson Uhrik hokej.Liptovský Mikuláš predstavil dvoch hráčov: Z Bratislavy sa vracia odchovanec klubu, ostáva útočná opora

Takýto spôsob podpory mládežníckeho hokeja a športu ako takého samotného nemá podľa našich informácií nikde v okolí obdobu a preto sme sa rozhodli, že s takýmto systémom podpory športu v meste nechceme mať nič spoločné a odmietame reprezentovať mesto, ktoré sa takto správa a preto HC Prievidza resp. mužský hokej v meste Prievidza KONČÍ! Hejterom odkazujeme, že toto nie je vyplakávanie, že nemáme peniaze na chod klubu, ale postoj voči nefungujúcemu systému, z ktorého nám je zle a nechceme byť ďalej jeho súčasťou!

Prečítajte si aj

Libor Sulak Libor Sulak.Rybár a Krištof majú nového spoluhráča: Prichádza český obranca s minulosťou v popradskom tíme aj NHL

Ďakujeme všetkým čo nás tých 5 sezón podporovali a pomáhali nám, ďakujeme fanúšikom, trénerom, personálu, ale hlavne chalanom – hráčom, ktorí boli ochotní na úkor svojho voľného času a hlavne ZADARMO reprezentovať prievidzský hokej, v ktorom všetci celý život pôsobili. Verte nám, že sme robili všetko preto, aby sme túto situáciu vyriešili, ale u nikoho z kompetentných sme sa nestretli s porozumením. Ako vidíte, celé tie roky sme to robili nezištne a z lásky k športu.

Prečítajte si aj

Lukáš Dubeň pokračuje v Žiline.Žilina si zaviazala tretieho hokejistu z vlaňajšej sezóny

V prípade Vašich otázok ohľadom tejto situácie nás kľudne kontaktujte formou súkromnej správy, kde sme ochotní všetko vysvetliť a poskytnúť informácie, nakoľko sem by sa nám všetko nezmestilo.

S pozdravom členovia výkonného výboru HC Prievidza
Michal Kováč, Martin Paulík, Tomáš Sobota a Miroslav Holúbek

Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články