Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Banská Bystrica spoznala meno nového trénera, v klube skončil na vlastnú žiadosť dlhoročný manažér

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejistov Banskej Bystrice by mal v novej sezóne trénovať Norbert Javorčík. Prezradil to v rozhovore pre denník Šport prezident klubu Juraj Koval. Asistentom by mal byť Jozef Budaj.
Na snímke bývalý hlavný tréner hokejovej reprezentácie SR 18 Norbert Javorčík.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Javorčík nahradil vo funkcii Kanaďana Dana Cemana, s ktorým nepredĺžili zmluvu. Pri hľadaní nového kormidelníka zavážila aj zložitá situácia z dôvodu pandémie koronavírusu. "Keďže sme vo veľkej neistote ohľadom súťaže a vyriešenia našej ekonomickej situácie, naše prípravné kroky sú len opatrné. Predbežne sme sa dohodli, že hlavný tréner áčka bude Norbert Javorčík, ktorý úspešne pôsobil v projekte slovenskej 'osemnástky' a u nás bol niekoľko rokov pri juniorskom hokeji. Asistovať by mu mal Jozef Budaj. Pre náš klub a slovenský hokej chceme vychovať ďalších kvalitných trénerov. Ako Vlada Országha, ktorému sme dali šancu," povedal Koval pre denník Šport.

Prečítajte si aj

Datelinka Pasek Rusnak Sloboda.NHL 21 sa rozrastie o slovenský klub

Negatívna ekonomická situácia ovplyvnila aj personálnu otázku. V klube museli ukončiť zmluvy takmer so všetkými zamestnancami. Medzi nimi bol aj riaditeľ Michal Longauer, ktorý odišiel na vlastnú žiadosť. "Michal bol v našom klube od začiatku. Ako kapitán sa zaslúžil o postup do najvyššej súťaže, potom bol manažér mládeže a dlhé roky riaditeľ. Teraz cítil vnútornú potrebu dať si pauzu. Nevylučujeme, že raz sa k nám vráti. Neriešime to angažovaním nového riaditeľa. Jeho pozíciu prebral člen predstavenstva Roman Porubský," uviedol Juraj Koval.

45-ročný Javorčík ešte neviedol žiadny seniorský tím. Jeho práca s mládežou je však veľmi známa. Tri roky bol asistentom Ernesta Bokroša pri národnom tíme do 20 rokov, na lavičke stál aj pri bronze z roku 2015.

Ako hlavný tréner viedol Slovensko na domácich MS do 18 rokov, ktoré sa konali v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Od začiatku sezóny 2017/18 pôsobil ako hlavný tréner juniorského mužstva HC ´05 Banská Bystrica.

Javorčík je rodákom zo Zvolena, v minulosti viedol aj mládežnícke tímy HKM. Pri kormidle "baranov" strieda Kanaďana Dan Cemana, ktorý pod Urpínom pôsobil posledné dve sezóny a vyhral jeden majstrovský titul.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články