Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Dvojica legiend Slovenska sa ocitla medzi najhoršími transakciami NHL

NEW YORK - Nie vždy sa všetko podarí k spokojnosti. To je prípad Mikea Milburyho, pri ktorom penia fanúšikovia NY Islanders z 90. rokov.
Pálffy a Chára sa ocitli medzi najhoršími transakciami NY Islanders.
Pálffy a Chára sa ocitli medzi najhoršími transakciami NY Islanders. Zdroj: nhl.com
Zdieľajte:

Milbury prišiel na lavičku ostrovanov ako tréner pred 25 rokmi. Takmer ihneď presedlal na manažérsku stoličku, v ktorej pracoval 11 rokov. Za jednu dekádu sa však nevyhol zlým transakciám, ktoré sú dodnes vnímané ako veľký omyl.

Prečítajte si aj

Hokejisti MHK TSS GROUP Dubnica.Dubnica sa vracia k historickému názvu a obracia sa s prosbou na fanúšikov

Chyby sa dotkli aj dvoch legiend Slovenska, ktorými sú Zdeno Chára a Žigmund Pálffy. Jon Zella ich oboch zaradil medzi štyri najhoršie transakcie klubu. Dnes 43-ročný aktívny veterán sa z tímu sťahoval po sezóne 2000/01, kedy bol vymenený za Alexeja Jašina. Táto výmena bola zaradená na štvrté miesto.

Prečítajte si aj

Vopelka skúša šťastie v Českých Budějoviciach.Nováčik Extraligy uzavrel skúšobný kontrakt s bývalým hráčom Trenčína a Slovana

Pálffy opúšťal NY Islanders v roku 1999 a putoval do Los Angeles spoločne s Marcelom Cousineauom, Bryanom Smolinskim a 4. kolom draftu. "Králi" sa vzdali Mathieua Birona, Josha Greena, Olliho Jokinena a 8. kola draftu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: slovaknhl.sk

Diskusia

Podobné články