Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Duklu v budúcej sezóne povedie nový trénerský štáb

MICHALOVCE - Hokejistov HK Dukla Michalovce povedie aj v sezóne 2020/2021 tréner Miroslav Chudý. K zmene došlo na pozícii asistentov, ktorými budú Juraj Faith a Ivan Droppa. Pre TASR to potvrdil manažér michalovského klubu Peter Tirpák.
Nový trénerský štáb Michaloviec.
Nový trénerský štáb Michaloviec. Zdroj: HK Dukla Ingema Michalovce
Zdieľajte:

Michalovskí hokejisti neabsolvujú spoločnú letnú prípravu a stretnú sa až krátko pred návratom na ľad. "Zísť by sa mali približne 10. augusta a po niekoľkých dňoch tréningoch "na suchu" by hráči mali asi 20. augusta vykorčuľovať na ľad," poznamenal. Tvorba hráčskeho kádra bude otázkou nasledujúceho obdobia, klub však je v kontakte s viacerými hráčmi, ktorí v Michalovciach pôsobili v nedávnom období. Mená hráčov, s ktorými tréneri počítajú, však zverejnia až po podpise zmlúv.

Prečítajte si aj

Momentka z prvého vzájomného súboja Lugana s Banskou Bystricou.VIDEO Švajčiarske Lugano získalo výraznú posilu z NHL

V uplynulom ročníku pôsobili v pozícii asistentov Peter Bartoš a Richard Šechný. Miroslav Chudý prišiel do Michaloviec počas sezóny 2017/2018, keď tím účinkoval v druhej najvyššej súťaži. Na jar 2019 doviedol Michalovce k barážovému postupu do Tipsport ligy a v pozícii hlavného kormidelníka pokračoval aj v premiérovej sezóne v najvyššej súťaži. V predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 odohrali Michalovce pod jeho vedením 48 zápasov a v čase ukončenia sezóny figurovali na 7. priečke.

Prečítajte si aj

O puk bojujú Slováci Kotvan, Šťastný, Šedivý a Američania Burish s Terrym Broadhurstom.Skúsený slovenský obranca s minulosťou v reprezentácii prestupuje v rámci Extraligy

Pre bývalého extraligového útočníka Juraja Faitha pôjde o trénerskú premiéru v najvyššej slovenskej súťaži. V uplynulých dvoch ročníkoch viedol tím HC Košice do 16 rokov. Pre Ivana Droppu pôjde o tretiu trénerskú zastávku v najvyššej slovenskej súťaži. V rokoch 2014-2016 pôsobil ako asistent trénera v Liptovskom Mikuláši, rovnakú pozíciu mal aj počas uplynulých dvoch sezón v Banskej Bystrici.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články