Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

SZĽH sa pripojil ku Košiciam, Zvolenu či Popradu

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) sa rozhodol v spolupráci s generálnym partnerom spoločnosťou Kaufland Slovensko ušiť 6500 rúšok. SZĽH sa k dobrovoľnej iniciatíve v boji proti koronavírusu rozhodol po tom, čo nemusí šiť dresy pre hráčov na plánované zápasy. Namiesto toho nechá ušiť rúška, ktoré poputujú seniorom a pracovníkom do domovov sociálnych služieb cez Asociáciu odborných pracovníkov sociálnych služieb (AOPSS).
Žgmund Pálffy rozdava.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hokejová reprezentácia Slovenska mala pôvodne v apríli odohrať sériu prípravných zápasov v rámci Euro Hockey Challenge a v máji sa zúčastniť na MS vo Švajčiarsku. "Vzniknutá situácia nás mimoriadne mrzí. Chceme aspoň takýmto gestom prispieť k zastaveniu šírenia nebezpečného vírusu. Naším cieľom je z hokeja vybudovať vzorovú komunitu a preto je teraz na mieste, aby sme našim trénerom, funkcionárom, hokejovým osobnostiam, teda vírusom ohrozeným skupinám pomohli a ochránili ich. Verím, že čo najskôr otvoríme brány zimných štadiónov a bežný život i život v hokejovej rodine sa vráti do normálu," povedal prezident zväzu Miroslav Šatan.

Prečítajte si aj

Hráči Junosti Minsk v CHL.VIDEO Neuveriteľný zákrok brankára vo finále bieloruskej ligy

Za SZĽH a spoločnosť Kaufland doručil seniorom rúška Žigmund Pálffy, člen Výkonného výboru SZĽH. "Každú pomoc považujem v tejto situácii za veľmi dôležitú. Najohrozenejšou skupinou sú práve ľudia nad 65 rokov. Ľudia v zariadeniach sociálnych služieb sú generácia našich rodičov. Už len to, že sú izolovaní, je pre nich ťažké. Takto im pomôžeme, aby sa cítili bezpečnejšie a pokojnejšie. Záleží na každom z nás, musíme byť empatickí a solidárni," uviedol Pálffy.

Pozrite si aj

Ddsadas sdsadsa asdsadsa.VIDEO Stalo sa: Osobnosti slovenského hokeja si skočili do vlasov

Ochrannú pomôcku získajú aj hokejové kluby, ktoré SZĽH osloví. Rúška majú byť nápomocné v každom regióne pre trénerov, funkcionárov a hokejové legendy, ktoré sú vírusom najviac ohrozenou skupinou obyvateľstva. Vlastné rúška začali šiť a rozdávať aj tipsportligové kluby - HC Košice, HKM Zvolen a naposledy aj HK Poprad.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články