Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Najlepšia zostava Tipsport ligy v sezóne 2019/20 zložená z hráčov nad 35 rokov

BRATISLAVA - Legionári, ktorí sa v našej ligy nestratia a stále patria medzi veľké opory svojich tímov. Vybrali sme najlepšiu zostavu sezóny 2019/20 v Tipsport lige z hráčov nad 35 rokov.
MetaTitle: SR hokej TL 47. kolo Banská Bystrica Újbuda BBX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Barry Brust (HC Slovan Bratislava)

Kanaďan mal najlepšie čísla v lige, pritom bol najstarším gólmanom, ak nerátame Jaroslava Melnu. Percentuálne pochytal až 93,67 percenta striel na neho smerujúcich a inkasoval len 1,72 gólu na zápas. Smerovalo na neho 774 striel, chytil ich 725. V elitnej päťke gólmanov podľa štatistík musel riešiť najmenej pukov. Nič to ale nemení na fakte, že keď bol zdravý, tak bol veľkou oporou Slovana Bratislava. Na ľade strávil 1707 minút a 31 sekúnd. Brust päťkrát udržal čisté konto, lepší bol iba Tomáš Vošvrda, ktorému sa to podarilo v šiestich prípadoch.

Ivan Ďatelinka (HC ´05 iClinic Banská Bystrica)

Kapitán nakoniec nemajstrovského klubu. Oslávil síce už 37 rokov, ale na jeho hre to vôbec nie je cítiť. Stále platí, že je možno úplne najnenávidenejší obranca medzi útočníkmi súpera. Mnohí ho označili za beka, proti ktorému sa im v našej lige hrá najťažšie. Ďatelinka má veľkú postavu a skvele ju využíva v osobných súbojoch. Navyše, korčuliarsky stále stíha za mladšími ročníkmi. V sezóne 2019/20 získal 15 bodov, čo je najviac spomedzi obrancov nad 35 rokov, pridal 17 plusových bodov. V najvyššej súťaži už odohral cez 800 stretnutí.

Tomáš Slovák (HC Košice)

Síce nestrelil gól a nazbieral len šesť bodov, no Košičania sa o jeho skúsenosti mohli neraz oprieť. Stále disponuje skvelými vlastnosťami. Napríklad nebýva často vylúčený, veď dokopy za sezónu 2019/20 nazbieral len 18 trestných minút. Získal aj 12 plusových bodov, čo je po Ďatelinkovi medzi hráčmi nad 35 rokov najviac.

Tomáš Klempa (MAC Budapešť)

V danej kategórii najproduktívnejší hráč. Slovenský útočník získal v drese MAC skvelých 41 bodov za 15 gólov a 26 asistencií. Dvanásť bodov nazbieral v presilovke a dva dokonca v oslabení, čo žiadny hráč nad 35 rokov nedokázal. Vyslal 122 striel, na ľade strávil necelých tisíc minút a do kladných čísel sa dostal aj v štatistike +/-, keďže bol na +3.

János Vas (DVTK Jegesmedvék Miškolc)

Center, ktorého by chcel v tíme každý tréner. Vas je najlepším hráčom ligy na vhadzovania. Vyhral ich až 660 z 1078, čo činí fantastických 61,22%. Okrem toho sa mu darí i bodovo, za čo samo hovorí 39 získaných kanadských bodov. Strelil jedenásť gólov, pridal 28 asistencií. 23 bodov nazbieral v presilovkách. Jediným nedostatkom bolo až -13 bodov v +/-. Odohral ale 1030 minút a 27 sekúnd, v kategórii nad 35 rokov úplne najviac. Dokonca viac ako mal Barry Brust.

Martin St. Pierre (DVTK Jegesmedvék Miškolc/HC Slovan Bratislava)

Kanadský rodák reprezentujúci Kazachstan je tiež skvelý na buly. Vyhral ich cez 55%. Získal 31 bodov (8+23), z toho 15 v presilových hrách. Keďže odohral 38 stretnutí, tak jeho priemer bodov na jeden duel bol 0,82, čo je jasne najviac v kategórii nad 35 rokov. Vystrelil pritom len 35 pokusov. Aj to jasne hovorí o jeho cite pre prihrávku. Odohral 565 minút a 8 sekúnd, nazbieral tiež 11 plusových bodov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články