Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nagy prehovoril o kľúčovom zápase na minuloročných MS v Košiciach: Prekvapilo ma, že v tej chvíli Pánik neodišiel domov

KOŠICE - O chvíľu uplynie rok, kedy Slovensko druhýkrát v histórii usporadúvalo hokejový šampionát.
Ladislav Nagy možno zakotví v HC Košice ako funkcionár.
Zdroj: Ivan Harčár
Zdieľajte:

Najstarším hráčom v kádri Craiga Ramsayho bol nepochybne Ladislav Nagy, ktorý sa zároveň lúčil s aktívnou činnosťou. Legenda slovenského hokeja bola hosťom relácie Borisa Valábika a Mariána Gáboríka (Boris&Brambor). Takmer s ročnou prestávkou sa vrátili k MS 2019, ktoré sa konali na Slovensku. Slováci mali veľmi dobre rozbehnutú základnú skupinu, ale väzy im zlomila nešťastná prehra s Nemeckom 2:3. Aj keď necelé dve minúty pred posledným klaksónom sme vyhrávali...

Pozrite si aj

Gáborík a Hossa po góle.VIDEO Momenty histórie: Neuveriteľný skrat v najnevhodnejšej chvíli

„Bola zhruba minúta a pol do konca, päť na päť, stredné pásmo, buly. Nemci mali na ľade najlepších hráčov a ešte aj s brankárom v bránke. Náš tréner, mladý, nechcem menovať, tam poslal mladých chlapcov. Liška, Lunter a v obrane Marinčin s Jarošom,“ reagoval v spomínanom podcaste bývalých slovenských reprezentantov 40-ročný Nagy. Mário Lunter dokonca veľmi ťažko znášal nezvládnutý záver a na izbe sa neubránil slzám. Bývalého hráča NHL či KHL najviac prekvapil jeden moment. „Tréneri si mysleli, že to ubránia, ale v takejto situácii je potrebné dať tam najlepších hráčov. Napríklad Rišo Pánik, čo hral celú sezónu v NHL v oslabeniach, tam vôbec nešiel. Bol som prekvapený, že si po zápase nezbalil výstroj a neodišiel na druhý deň domov,“ poznamenal Ladislav Nagy, ktorý pred koncom kariéry odohral tri ročníky za rodný klub HC Košice, ale ani raz nezískal titul majstra republiky. Rôzne hlasy bezprostredne po stretnutí vytýkali trénerom, že nevyužili možnosť vziať si oddychový čas.

Pozrite si aj

Hokejisti Slovenska na MS 2011.VIDEO Momenty histórie: Skvelý gól tichého zabijaka v národnom tíme

„Dobre, Nemci vyrovnali, keď tam boli mladí. Stalo sa. Ale tí mladí, také situácie nikdy nezažili. A čo povieš 18-ročnému chlapcovi? Môj osobný názor je, že aj tréneri mohli na seba zobrať zodpovednosť a povedať, že aj oni spolu s hráčmi spravili chybu,“ dodal Nagy v podcaste Boris&Brambor, čím však nepoukazoval na rozhodnutie lavičky.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Boris&Brambor

Diskusia

Podobné články