Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Traja Slováci v elitnej spoločnosti: Ako by vyzeral hviezdny tím v súčasnosti?

NEW YORK - Renomovaný portál The Hockey News zostavil Tím Európy, ktorý sa zúčastnil Svetového pohára v roku 2016. Ako by toto mužstvo vyzeralo teraz?
MetaTitle: USA Hokej NHL Canadiens Sabres.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

V spomínanom roku 2016, kedy podceňované mužstvo dokráčalo až do finále, kde prehralo s Kanadou, hrali za Výber Európy zo slovenských hráčov Jaroslav Halák, Zdeno Chára, Andrej Sekera, Marián Gáborík, Tomáš Tatar a Marián Hossa. Teraz by sa do mužstva dostali iba traja Slováci - Zdeno Chára, Erik Černák a Tomáš Tatar.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Dallas Stars - Nashville Predators.Andrej Sekera daroval v čase pandémie koronavírusu vysokú finančnú sumu pre nemocnicu v Bojniciach

Steven Ellis zo spomínaného The Hockey News navyše zaradil kapitána Bostonu Bruins až na pozíciu siedmeho obrancu. Černák by vytvoril tretí obranný pár s Radkom Gudasom. Najväčší priestor by mal Tomáš Tatar, ktorého miesto v "imaginárnej" zostave je na ľavom krídle prvej formácie s Leonom Draisaitlom a Davidom Pastrňákom.

Brankárskou jednotkou by sa stal dánsky gólman Frederik Andersen, prvý obranný pár by tvorili Roman Josi a Filip Hronek. NHL má naďalej záujem o to, aby sa Svetový pohár uskutočnil. Pre malý časový priestor by však mal obsahovať len šesť tímov, ktorými by boli Kanada, USA, Rusko, Švédsko, Fínsko a Tím Európy.

Pozrite si aj

MetaHeadline: Richard Pánik Anthony Duclair.VIDEO Najlepšie momenty Richarda Pánika v sezóne 2019/20

Zostava Tímu Európy podľa The Hockey News:

Útočníci

Tomáš Tatar – Leon Draisaitl – David Pastrňák
Nikolaj Ehlers – Anze Kopitar – Jakub Vrána
Tomáš Hertl – Nico Hischier – Kevin Fiala
Dominik Kubalík – Lars Eller – Oliver Bjorkstrand
Martin Nečas

Obrancovia

Roman Josi – Filip Hronek
Moritz Seider – Michal Kempný
Radko Gudas – Erik Černák
Zdeno Chára

Brankári

Frederik Andersen
Elvis Merzlikins
Philipp Grubauer

Zdieľajte:
Zdroj informácií: thehockeynews.com

Diskusia

Podobné články