Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL sa tak skoro hrať nebude, koronavírus v zámorí len začína: Sú však aj dobré správy

NEW YORK - Šéf lekárskej komisie hokejovej NHL Winne Meeuwisse má obavy, že vzhľadom na akceleráciu výskytu koronavírusu v Severnej Amerike sa súťaž tak skoro neobnoví.
MetaTitle: USA hokej NHL sezóna prerušenie koronavírus.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Profiligu zastavili 12. marca a minimálne do 4. apríla majú podľa odporúčania zostať všetci hokejisti i zamestnanci klubov v domácej karanténe.

"Vírus u nás iba vstupuje do fázy rýchlej akcelerácie a je veľmi ťažké predpovedať, kedy nárast prípadov dosiahne svoj vrchol," vyhlásil Meeuwisse pre zámorské médiá.

Prečítajte si aj

MetaKeywords: šport hokej majstrovstvá sveta MS20 MS hokejistov do 20 rokov Kanada ČR.VIDEO Veľký kanadský talent podpísal nový kontrakt, do NHL ale ešte nezasiahol

NHL eviduje zatiaľ iba dva prípady nákazy koronavirusom, v oboch ide o hráčov Ottawy Senators. "Je to oveľa menej ako napríklad v NBA a za to môžeme byť vďační," dodal s tým, že aktuálna izolácia by mala prispieť k pomalšiemu šíreniu choroby v komunite NHL.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom sa v Spojených štátoch v stredu vyšplhal nad 64.000. Ochoreniu COVID-19 tam podľahlo už 909 ľudí. V Kanade evidovali 3290 prípadov a 30 úmrtí.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články