Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zrodilo sa ďalšie prekvapenie

Povinná jazda Nórska prebehla hladko, v aréne Minsk sa odohrával prekvapivo vyrovnaný zápas.
Zdroj: Tasr
Zdieľajte:

Druhý deň majstrovstiev sveta odštartovali dva obedňajšie zápasy. V Čižovka aréne sa proti sebe postavili reprezentácie Talianska a Nórska a v Minsk aréne si Kazachstan zmeral sily s Nemeckom. Už na prvý pohľad boli favoriti jasný. Nórsko svoj status potvrdilo, Nemecko to také ľahké nemalo.

Taliansko - Nórsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 6. N. Roest, 32. M. Ask, 54. A. Bastiansen

Aj napriek tomu, že si nórsky brankár udržal počas zápasu čisté konto, benjamíni z Talianska určite neodchádzali zahanbení. Úvodný gól zápasu prišiel pomerne skoro, keď sa v 6. minúte podarilo nórskej dvojici Stene-Roest úspešne prekonať talianskeho gólmana Bellissima. Sily na ľade boli prakticky vyrovnané. Taliani sa smelo púšťali ku nórskej svätyni, vytúžený gól ale neprichádzal. Talianom sa takmer podarilo vyrovnať, keď sa puk z hokejky Rocca dostal do brány. Volalo sa, no gól nebol uznaný, puku sa nepodarilo prejsť cez bránkovú čiaru celým objemom. O zvýšenie skóre sa bravúrnou akciou postaral Morten Ask, ktorý si najskôr krásnou sťahovačkou obišiel talianskeho obrancu a pomedzi betóny talianskeho gólmana strelil vydarený gól. Nóri si svoje víťazstvo zabezpečili bleskovou akciou Andersa Bastiansena z 54. minúty a na konto si pripísali prvé 3 body.

Kazachstan - Nemecko 1:2 po sn (1:1, 0:0, 0:0, 0:0)

Góly: 11. A. Gavrilin, 19. M. Plachta, rozhodujúci nájazd premenil T. Oppenheimer

Zápas medzi favorizovaným Nemeckom a Kazachstanom sa od začiatku niesol vo vyrovnanom duchu. Toto tvrdenie v 11. minúte podčiarkol Andrei Gavrilin, ktorý tečoval Dallmanovu strelu. Očividne zaskočené Nemecko sa okamžite pustilo do vyrovnávajúcej akcie. Tá priniesla svoje ovocie o necelých 7 minút. O prvý nemecký gól sa postaral Matthias Placha, keď vyslal na brankára ,,domácich" poriadnu delovku, ktorá sa mu prešmykla pomedzi betóny až za bránkovú čiaru. Tento stav si oba celky udržali aj počas 5 minútového predĺženia. Zápas sa podarilo ukončiť Thomasovi Oppenheimerovi, ktorý premenil samostatný nájazd 3.série.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články