window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

V Poprade sa bude riešiť otázka trénera

POPRAD - Málokto by ešte minulý týždeň v nedeľu povedal, že o pár dní príde na rad bilancovanie 27. ročníka Tipsport ligy, ktoré nestihlo prekročiť brány play-off.
Zdroj: 33113
Zdieľajte:

Zasiahla ale vyššia moc v podobe koronavírusu, ktorý výrazne negatívnym spôsobom ovplyvnil športy po celom svete. Smelé plány mali v Poprade, ktoré už nenaplnia. Mužstvo vedené ošľahaným trénerom Petrom Mikulom pred príchodom vyraďovacej fázy získalo potrebnú formu. V poslednom zápase sezóny vyhralo nad Trenčínom 3:0.

Prečítajte si aj

Tipsport liga spoznala meno majstra!

"Dá sa povedať, že po kostrbatých začiatkoch sa to vďaka hráčom podarilo naštartovať. Pochopili čo chcem ja a ja som pochopil, čo chcú oni. Pretavilo sa to do dobrej spolupráce. Dovolím si tvrdiť, že sa to odzrkadlilo v tabuľke a na výsledkoch," hovorí pre web kamzíkov skúsený Mikula, ktorý v závere októbra 2019 vystriedal pri kormidle Františka Štolca. Aj on potreboval určitý čas na spoznanie zverencov. Následne sa začali uskutočňovať prvé príchody a odchody. "Mužstvo prešlo selekciou hráčov. Niektorí hokejisti odišli. Prišli však ďalší, ktorí pomohli priebehu. Na druhej strane ostalo to gro, ktoré začalo aktívne pracovať. Zostavené mužstvo bolo veľmi silné herne ale najmä charakterovo," tvrdí v súvislosti so zmenami v kádri. 65-ročný odborník je držiteľom titulu so Zvolenom z roku 2013 a pod Pustým hradom si užíval fantastickú atmosféru iba v priebehu "vyraďovačky". Pod Tatrami to bolo odlišné.

Prečítajte si aj

FOTO Prvý roztopený ľad v Tipsport lige

"Musím vyzdvihnúť divácku atmosféru, ktorú som v mojom rodisku zažil len zriedkakedy, možno na playoff. Samozrejme že to bolo podmienené aj výsledkami. Všeobecne však panovala dobrá pracovná klíma. Človek sa tešil do roboty, nadchýnalo ho to. Prišli aj prehry, ktoré ma naštrbili, ale zároveň donútili vnútorne rozmýšľať ako znova vyhrať. Pracoval som v dobrom kolektíve a všetkým spolupracovníkom chcem prejaviť úctu a vďaku. To isté môžem povedať o vedení. Úctu chcem prejaviť najmä hráčom, ktorý tvorili zaujímavý a hlavne charakterovo pevný kolektív. Celkovo som sa trafil do systému, do charakteru a do záťaže," doplnil Peter Mikula a na koniec prezradil:

Prečítajte si aj

NHL prerušená!

"Čakajú ma rozhovory s riaditeľom klubu. Ja aj on máme nejaké predstavy. Uvidíme, či sa naše predstavy stretnú," zakončil rozhovor pre hkpoprad.sk odpoveďou na otázku, či ostane na lavičke východniarov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články