Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Keď 19-ročný Chára zmasakroval súpera, ktorý mal problém trafiť do šatne

NEW YORK - Zdeno Chára je legendou slovenského hokeja aj NHL, trhá rekordy a udivuje všetkých svojimi výkonmi, aj keď onedlho oslávi 43 rokov. Stále je kapitán Bostonu Bruins.
MetaTitle: USA SR NHL Bruins Lightning Hokej.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Keď však v zámorí začínal, tak o takýchto métach mohol len snívať. Zaspomínajme si preto na časy, keď mal 19 rokov. Už vtedy sa súperi mohli presvedčiť, že keď dôjde na päste, je skvelý. Pochopil to i kanadský útočník Tony Mohagen ešte v juniorskej WHL-ke. Chára v sezóne 1996/97 hrával za Prince George Cougars, bol to jeho premiérový ročník v zámorí.

Pozrite si aj

Gladiators Trenčín Gladiators Trenčín.VIDEO Nový hit internetu? Trenčiansky komentátor vás svojim štýlom nesmierne pobaví

Získal počas nej 22 bodov za tri góly a 19 asistencií, k tomu pridal 120 trestných minút. Nasledujúcu sezónu mimochodom debutoval za NY Islanders v NHL. Každopádne späť k sezóne 96/97. V zápase proti tímu Seattle Thunderbirds sa mu do cesty postavil spomínaný Mohagen a to robiť nemal. V nasledujúcom videu je pekne vidieť, ako s ním Chára pozametal ľad.

Dnes 41-ročný Kanaďan, ktorý kariéru ukončil v roku 1999 už ako 21-ročný, mal vtedy problém odísť z ľadu. Musel mu pomáhať spoluhráč a doktor. Pre Zdena Cháru to bola druhá bitka v zámorí.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: youtube.com

Diskusia

Podobné články