Banská Bystrica vysoko rozstrieľala majstra, Nitra zdramatizovala sériu

BANSKÁ BYSTRICA - Hráči HC ´05 Banská Bystrica porazili v treťom semifinálovom zápase Extraligy juniorov úradujúceho majstra Duklu Trenčín vysoko 7:0.
Zdroj: 34470

Hostí zlomili vylúčenia. "Vojaci" totiž inkasovali dokopy až pätnásť dvojminútových trestov, dva desaťminútové a jeden dvadsaťminútový. Dramatická bola hlavne posledná minúta, kedy rozhodcovia v rovnakom čase 59:13 rozdali na obe strany dokopy 60 trestných minút. Gólovo sa však blysli Michal Matoušek a Matej Kraut, obaja sa presadili dvakrát.

VIDEO Pánik s dvomi bodmi, Černák asistoval, Halák vychytal Bostonu výhru

V druhej semifinálovej sérii si hráči HK Poprad na domácom ľade nevybojovali postupový mečbal, pretože s Nitrou prehrali tesne 1:2. V závere rozhodol obranca Šimon Nemec. Obe série pokračujú štvrtými zápasmi v piatok (6.3.2020). Banská Bystrica a Poprad vyhrávajú 2:1 na zápasy.

HC ´05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)

Góly: 10. Kraut, 23. M. Matoušek (Rákoš), 24. O. Giertl (Kraut, Hudák), 33. M. Matoušek (J. Šimko), 37. Kraut (Ganz), 40. K. Jendroľ (S. Hudec, M. Matoušek), 43. Suľovský (S. Hudec)

Stav série: 2:1

HK Poprad - MMHK Nitra 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 42. Poduruev (Mešár, Králik) - 21. Švajlen (O. Stümpel, Hvizdoš), 55. Š. Nemec (Jandák, Škvarek)

Kris Versteeg opäť so zdravotnými problémami, jeho štart v ďalšom zápase je otázny
Zdroj informácií: hockeyslovakia.sk