Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Rewaya vystrieda Šťastný

Slováci proti Kanade bez Réwaya, tréneri dopíšu Šťastného
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na svoj druhý zápas na MS v Minsku proti Kanade bez Martina Réwaya. Dôvodom jeho absencie je zranenie nohy, ktoré utrpel devätnásťročný útočník na sobotňajšom rozkorčuľovaní. Tréner Vladimír Vůjtek dopíše na súpisku Andreja Šťastného, ktorý bude vo večernom dueli (19.45 SELČ) centrom štvrtého útoku. TASR o tom informoval hovorca SZĽH Tomáš Štulajter.

"Nie je to nič vážne. Martin bude v poriadku," povedal na adresu Réwaya lekár slovenského tímu Ján Grauzel, ktorého citovala oficiálna webstránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Po dopísaní Šťastného tak zostávajú mimo šampionátovej súpisky už len obranca Vladimír Mihálik a útočník Marcel Haščák.

Réwayovo zranenie poriadne zamiešalo zložením útokov. Na jeho miesto na ľavom krídle druhej formácie sa posunie zo štvrtej Radoslav Tybor. V strede tretieho útoku bude namiesto Juraja Mikúša korčuľovať Marek Viedenský, ktorý sa postaví medzi mladíkov z NHL Tomáša Tatara a Richarda Pánika. Trio tak obnoví úspešnú spoluprácu z juniorských MS spred piatich rokov v Ottawe, spolu krátko nastupovali už v piatkovom úvodnom súboji na MS proti Česku (2:3 pp). Štvrtý útok by mali tvoriť Mikúš, Šťastný a Skokan. Obranné dvojice by mali zostať oproti prvému zápasu nezmenené, do bránky sa opäť postaví Ján Laco.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články