Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Sýkora prežil vydarený návrat

Útočník Ján Sýkora ozdobil v nedeľu svoj návrat do zostavy Plzne gólom, ktorým pomohol k domácej výhre v zápase 5. kola českej hokejovej extraligy nad Mladou Boleslavou (6:1)
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Indiáni" prvýkrát v sezóne dokázali v jednom stretnutí streliť viac než dva góly a strelecká explózia potešila aj slovenského krídelníka v službách západočeského tímu.

"Vo všetkých dueloch sme mali kopec príležitostí, ale hokej je o jednoducho o góloch. Dáte jeden, dva a už sa vám hrá lepšie, hneď nohy idú, ruky fungujú a všetko vychádza. Snáď nám to už teraz bude padať," zaželal si Ján Sýkora, ktorý v 33. minúte zvýšil náskok svojho tímu na 5:1. "Verím tomu, že sme sa dnes nevystrieľali a budeme šance i naďalej premieňať. Máme kvalitný tím s vyrovnanými výbornými prvými pätorkami, ktorým to spolu klape," vyslovil sa v rozhovore pre portál hokej.cz.

Slovenský útočník sa vrátil na súpisku Plzne po dvojzápasovej absencii. Po prehrách so Spartou a Litvínovom sa trénerom v súboji 3. kola už nevošiel do zostavy. "Jediná chyba bola vo mne, v ničom inom," priznal Sýkora sebakriticky. "Skrátka som nehral optimálne. Chcel by som sa ospravedlniť aj chalanom, že som ich možno v úvode sezóny sklamal. Môžem sľúbiť, že už budem prínosom a nie príťažou."

V dueli proti Mladej Boleslavi bolo na Sýkorovi vidno, ako veľmi sa chce ukázať a vybojovať si miesto v zostave. Trénerom sa odvďačil srdnatým výkonom a navrch pridal aj jeden výstavný gólový úspech. Okrem toho sa dostal aj do ďalších dobrých šancí. "Jediné, čo nás môže mrzieť, je to, že sme nášmu brankárovi Matějovi Machovskému nepomohli k čistému kontu," dodal Sýkora, ktorý má v tíme aj dvojicu krajanov Branislava Kubku a Jozefa Baleja. Obaja sa bodovo presadili aj v nedeľňajšom stretnutí, keď zaznamenali po jednej asistencii.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články