Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Špirko si po odchode zo Zvolena našiel nový klub, ostáva v Tipsport lige

TRENČÍN - Skúsený útočník Rastislav Špirko bude po odchode z HKM Zvolen minimálne do konca sezóny hrávať za Duklu Trenčín.
Rastislav Špirko HKM Zvolen.
Zdroj: HKM Zvolen
Zdieľajte:

Rastislav Špirko prišiel do Zvolena 14. decembra 2017 po odchode z Nových Zámkov. Po pôsobení v materskom Martine a Nových Zámkoch išlo pre útočníka so skúsenosťami z KHL a českej najvyyšej súťaže o tretu zastávku v slovenskej Tipsport lige. Špirko má na konte aj český titul s Pardubicami z roku 2010 a 42 reprezetačných štartov.

Prečítajte si aj

SZĽH bude mať rozpočet v roku 2020 vo výške 28 miliónov eur.SZĽH a PKS podpísali Memorandum, Šatan: Vnímame záujem o spoluprácu

V drese HKM odohral spolu 131 zápasov, v ktorých nazbieral 112 bodov za 51 gólov a 61 asistencií. V sezóne 2018/19 si výkonmi získal reprezentačnú pozvánku a za Slovensko nastúpil počas dvoch prípravných turnajov na päť zápasov, následne ho z hry vyradilo vážne zranenie kolena a vo zvyšku sezóny stihol už len dva semifinálové zápasy playoff. Špirko odchádza ako štvrtý najproduktívnejší hráč tímu a najproduktívnejší Slovák, v 42 zápasoch prebiehajúcej sezóny zaznamenal 27 bodov (15+12).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články