Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Prečo nehráva Fehérváry za Washington? Vysvetľuje Peter Bondra

WASHINGTON - Slovenský reprezentačný obranca Martin Fehérváry patrí medzi najväčšie talenty nášho hokeja v súčasnosti.
MetaHeadline: Washington Capitals - Carolina Hurricanes.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

20-ročný Bratislavčan začal túto sezónu v tíme NHL Washington Capitals. Odohral len tri zápasy a putoval na farmu do Hershey Bears, kde je dodnes. Nazbieral 14 bodov v 43 zápasoch. Vo Washingtone pracuje hokejová legenda Peter Bondra, ktorý vysvetlil, prečo náš mladík doteraz absentuje v zostave "Caps".

Prečítajte si aj

Lodge je už deviatym legionárom Kamzíkov.Zo Slovenska odišiel kvôli zdravotným problémom: Americký útočník bude hrať ECHL

„Počas tréningového kempu, a aj keď hral vo Washingtone, sme sa párkrát stretli. O jeho situácii som sa zhováral aj s trénerom. Veľmi sa mu páčil. Chcel od neho, aby sa zapájal aj do útoku a bol súčasťou ofenzívy, čo dnes vyžaduje moderný hokej. Martin to robil. Koučovi sa veľmi páčil, no pre platový strop a ďalšie okolnosti musel ísť na farmu. Nebolo to kvôli jeho výkonom. Myslím si, že vo Washingtone má plodnú budúcnosť. Je otázka času, kedy sa vráti do prvého tímu," povedal Bondra, ktorý v roku 2002 strelil rozhodujúci gól na MS vo finále proti Rusku do siete Maxima Sokolova.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: nhl.sk

Diskusia

Podobné články