Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ramsay mal ďalšie sedenie s trénermi v Hronseku, vyzdvihol prácu Erika Černáka

HRONSEK - Stretnutia sa zúčastnili tréneri reprezentácii a dvoch juniorských líg.
Ramsay vyučoval trénerov prvej ligy.
Zdroj: HK Spišská Nová Ves
Zdieľajte:

Ako prvý začal tréner SR 20 Róbert Petrovický, ktorý nemá za sebou najlepšie vystúpenie na MS v Česku. „Vybral som momenty súvisiace s našimi faulmi a oslabeniami na majstrovstvách sveta a tiež príklady vjazdov do útočnej tretiny. Poukazoval som na podporu útoku štvrtým hráčom, ktorý dáva predpoklad na vytvorenie tlaku, respektíve šance v útočnom pásme. Po mojom vystúpení sa naskytla aj krátka, zaujímavá diskusia,“ hovorí pre oficiálny web SZĽH majster sveta z roku 2002. 46-ročný Košičan, ktorý ukončil aktívnu kariéru v roku 2016 v Dukle Trenčín a bude asistentom Ramsaya na MS vo Švajčiarsku spoločne s Vladimírom Országhom.

Prečítajte si aj

Roman Maier HKM Zvolen.Po Jurajovi Mikúšovi prichádza do Zvolena ďalší hráč z Litvínova

Po ňom si zobral slovo Ivan Feneš, ktorý šéfuje projektu SR 18. Naši mladíci budúci týždeň budú štartovať na domácom turnaji v Piešťanoch. „Ozrejmil som, ako prebieha naša príprava a práca v projekte. Taktiež som načrtol kolegom našu hernú filozofiu, s ktorou sa chceme prezentovať na medzinárodnej scéne,“ doplnil Feneš.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš.Z Liptovského Mikuláša do Fínska

Záver patril organizátorovi semináru Craigovi Ramsaym. 68-ročný Kanaďan vedie seniorský národný tím tretí rok. „Snažím sa odovzdať niečo, čo im pomôže stať sa lepšími pri práci s chlapcami v kluboch. Ukázať im príklady dnešného moderného hokeja na ukážkach hry slovenských chlapcov, ale aj fragmenty z hry tímov NHL. Nielen dobré momenty, ale tiež tie nesprávne z profiligového ľadu. Dlhé roky používam rovnaký systém," tvrdí.

Úvodné sedenia boli zamerané na rôzne herné situácie, ako sú napríklad presilovky či oslabenia. Tentoraz sa venoval inej činnosti. „Preberali sme hru piatich proti piatim, možnosť rýchleho forčekingu na súpera, prípadne na brankára. Napríklad s jedným napádajúcim hráčom a dvoma v postavení pod ním. Hovorili sme si, ako treba pracovať v strednom pásme, ako je potrebné vystupovať vyššie a vytvárať tlak. A tiež to, že ak nemáme puk, musíme byť v útočnej i strednej zóne dostatočne agresívni, aby sme ho získali späť. Pozreli sme si zakladanie a podporu útočných výpadov, tentoraz na príklade Erika Černáka z Tampy Bay, ktorý ako štvrtý hráč podporil útok a napokon strelil pekný gól. Nevynechali sme ani defenzívny systém pri zomknutí piatich hráčov v obrannom pásme bez puku. Ako to funguje, prípadne ako to vyzerá, ak to nefunguje. Ako a kam treba vykročiť, ako treba zareagovať,“ pokračoval Ramsay. Tréner SR ďalej dodal, že ho tešia otázky našich koučov, čo znamená, že javia záujem o spoluprácu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hockeyslovakia.sk

Diskusia

Podobné články