Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Sleduje, ako mu rastú deti, od hokeja si drží odstup: Križan sa však za kariérou ešte neobzrel

BRATISLAVA - V lete oslávi okrúhlych štyridsať rokov, korčule na klinec ale ešte nezavesil. Karol Križan napriek tomu zmizol z očí, keď po sezóne 2016/17 opustil Liptovský Mikuláš a odvtedy stráži bránku Rimavskej Soboty v 2. lige. Hokej však už pre neho nie je priorita. Sleduje ako mu rastú deti a aktuálne dianie v najrýchlejšej kolektívnej hre sveta prenecháva na povolanejších.
Karol Krizan TASR.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ako to s vami aktuálne vyzerá?

"Kariéru som oficiálne neukončil, ale po udalostiach v Liptovskom Mikuláši som neplánoval hokej hrať ďalej. Ozvali sa však chalani z Rimavskej Soboty a odvtedy som tam. Zatiaľ je to tam všetko fajn."

V Rimavskej Sobote ste už tretím rokom. Je to však pre vás už len taká amatérska úroveň?

"V podstate áno, ale 2. liga má svoju úroveň. Sú zápasy, ktoré majú aj menšiu aj vyššiu kvalitu. Drvivá väčšina hráčov to však berie ako doplnok k práci alebo škole. Mnohí sú ale šikovní. Je to vidieť aj na návštevách."

Prečítajte si aj

Hit tvrdosť mantinel suboj Nitra.DK SZĽH začala disciplinárne konania voči Southornovi, Versteegovi, Hatalovi aj Mašlonkovi

Na "staré kolená" už asi comeback neplánujete. Alebo?

"To už nie (úsmev). Je tam kopec mladých hokejistov. Bolo by to zbytočné. Mám už svoje roky. Som spokojný tam, kde som."

Čo vás napadne medzi prvými momentami, keď sa obhliadnete za svojou kariérou?

"Priznám sa, že som sa naspäť nejako nepozeral. Je to ťažké vybrať. Bolo toho veľa a zoznam by bol dlhý. Nie vždy je to iba o najlepších výsledkoch. Spomienky ostali aj na kopec iných momentoch, vecí, zápasov, zážitkov... Nedá sa to len tak vypichnúť. Nejaké úspechy síce boli, no som rád aj za iné veci."

Predsa len, čo švédsky titul s MoDo, kedy ste boli aj najlepší brankár ligy?

"Určite to bolo skvelé. To bol môj jediný titul. Je to medzi top momentami. Je tam však toho viac, ako hovorím. Cenil som si aj iné veci. Na Slovensku sa mi nepodarilo vyhrať ligu, ale bol som trikrát druhý, čiže medaile sú, získali sme aj bronz na MSJ, ale v tej kariére nešlo len o top výsledky."

Ako vnímate súčasnú situáciu v slovenskom hokeji?

"Už to veľmi nesledujem. Mám v živote iné veci, ktorým sa venujem a ktoré sú pre mňa prioritou. Na hokej som nezanevrel, ale mal som zlé skúsenosti a zážitky, po ktorých som si povedal, že si budem držať istý odstup, a preto sa nevyjadrujem k takýmto situáciám. Držím si taký menší odstup. Nevidím do toho až tak, čiže sa nebudem radšej vyjadrovať."

Čo momentálne vypĺňa váš čas?

"Ja mám prácu, takže sa venujem jej. Syn mi hrá hokej za kadetov v Banskej Bystrici, čo sledujem. Taktiež mám malú takmer trojročnú dcéru, tá mi napĺňa kopec času. Ostatné veci idú bokom."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články