Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ramsay má stálych asistentov: Až do konca MS 2020 budú pri reprezentácii dve osvedčené mená

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay povolal na medzinárodný turnaj Kaufland Cup 2020 v Poprade 22 hráčov, v nominácii nechýbajú skúsené mená ako Marcel Haščák, Martin Bakoš, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Peter Čerešňák či Marek Ďaloga.
Na snímke slovenská striedačka, vľavo tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na popradskej striedačke budú po boku hlavného kouča stáť dvaja asistenti, s ktorými už v minulosti pracoval. Po povinnostiach pri juniorskej reprezentácii sa k Ramsaymu vracia Róbert Petrovický a po dlhšej prestávke aj Vladimír Országh. „V prípade oboch ide o dlhšiu formu spolupráce, ktorá bude trvať od Kaufland Cupu do konca majstrovstiev sveta. Trénerská zostava je do konca stabilná," poznamenal na margo návratov oboch asistentov na striedačku národného tímu generálny manažér Miroslav Šatan.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Švajčiarsko Hokej Švajčiarsky pohár ŠP Nórsko SR.Ramsay nominoval na Popradský pohár osem hráčov z Tipsport ligy, šancu dostanú aj Slováci, ktorým sa darí v zahraničí

Dosiaľ poslednou reprezentačnou akciou Vladimíra Országha boli majstrovstvá sveta 2018 v Dánsku. V ročníku 2018/2019 viedol Slovan Bratislava v KHL, pred koncom minulého roka absolvoval trénerskú stáž v Nashville. "Vlada sme v minulosti viackrát oslovili. Skúšal si nájsť prácu v zahraničí a držali sme mu palce, aby mu to vyšlo. Určite v tom bude pokračovať aj po sezóne, ale dovtedy sa bude venovať našej reprezentácii. Je oddýchnutý, má veľa energie. Môže mnoho vecí ‚oskautovať‘ a pomôcť Craigovi Ramsaymu zostaviť čo najlepšiu finálnu nomináciu na majstrovstvá sveta,“ dodal Šatan.

Nominácia na tréningový kemp a Kaufland Cup 2020 v Poprade (4.- 8. február 2020):

brankári: Patrik Rybár (Kärpät Oulu), Andrej Košarišťan (HC Košice)

obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Marek Ďaloga (Dinamo Riga), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec), Martin Chovan (HC 07 Detva), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (HC Vítkovice Ridera), Martin Štajnoch (HC Slovan Bratislava)

útočníci: Martin Bakoš (Admiral Vladivostok), Marcel Haščák (HC Košice), Marek Hrivík (Leksands IF), Libor Hudáček (Bílí Tygři Liberec), Michal Chovan (HC Košice), Michal Krištof (Kärpät Oulu), Patrik Lamper (HC '05 Banská Bystrica), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec), Matej Paulovič (HC Dynamo Pardubice), Ján Sýkora (HC 07 Detva), Kristián Pospíšil (Lukko Rauma), Michael Vandas (HK Poprad)

program Kaufland Cupu 2020:

štvrtok 6. februára:

18.00 Slovensko – Bielorusko

piatok 7. februára:

18.00 Bielorusko – Olympijský tím Ruska

sobota 8. februára:

14.00 Slovensko – Olympijský tím Ruska

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články