Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Rysuje sa Slovensku druhá legionárska posila?

BRATISLAVA - V drese slovenskej reprezentácie by sa mal čoskoro objaviť útočník Nitry Daniil Fominykh, ktorý už vlastní naše občianstvo.
MetaTitle: Švajčiarsko Hokej Švajčiarsky pohár ŠP Nórsko SR.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Jeho útočný kolega Judd Blackwater prišiel do Nitry v novembri 2015. Na Slovensko zamieril z Maďarska, kde obliekal dres Székesfeherváru. Tam po neho išli manažéri klubu Chrenko - Kováčik. Príchod bol načasovaný na výbornú - v apríli 2016 získali Corgoni premiérový titul v Tipsport lige.

Prečítajte si aj

Miškovec podľahol Banskej Bystrici.Čierny víkend Miškovca: Tipsportligista úplne vyhorel v domácom pohári

„Pravdupovediac, v prvých zápasoch som si vôbec nebol istý mojou budúcnosťou, nieto ešte tým, že tak skoro budeme šampióni. Nerátal som s tým, ale dnes viem, že na to nikdy nezabudnem. Bol to môj najlepší zážitok s Nitrou,“ uviedol v debate pre sport.sk. O pár mesiacov to bude už päť rokov, čo pôsobí pod Zoborom tento 32-ročný Kanaďan. Neomrzel ho ešte život v slovenskom meste?

Prečítajte si aj

Simko Trencin brankár.Obrovská posila Žiaru pred play-off: Do brány prichádza majster Slovenska

„Stále nie som unavený z možností, ktoré Nitra ponúka. Ak by prišla veľká hokejová ponuka, ktorá by pomohla mojej budúcnosti, rozmýšľal by som nad tým. Klub sa však ku mne a k mojej rodine správa tak dobre, že by sa mi veľmi ťažko odchádzalo. Nitra bude vždy moja priorita. Viem si predstaviť ukončiť v nej kariéru," chváli Nitru Blackwater a na koniec pripojil zaujímavú myšlienku: „Bolo by skvelé mať slovenské občianstvo.“

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sport.sk

Diskusia

Podobné články