VIDEO Tampa aj s Černákom rozdrvila Winnipeg, hviezdou noci bol jeho hetrikový spoluhráč

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay deklasovali v zámorskej NHL Winnipeg na jeho ľade 7:1. Premiérovým hetrikom v profilige sa blysol Anthony Cirelli a brankár Andrej Vasilevskij si pripísal desiaty triumf za sebou.
Zdroj: 30219

Slovenský obranca Erik Černák odohral za Tampu 19:29 min, na konto mu pribudli tri strely, tri bodyčeky a jeden plusový bod. Dva góly v drese hostí zaznamenal Nikita Kučerov, český útočník Ondřej Palát prispel tromi asistenciami. Vasilevskij predviedol 30 zákrokov a desiatou výhrou za sebou vyrovnal svoje kariérne maximum. Rovnakú šnúru ťahal od 9. februára do 5. marca 2019.

Poprad plánuje priviesť na uvoľnené miesto novú posilu, Zvolen po odchode Fatula počká na Maiera

Sidney Crosby rozhodol presilovkovým gólom v predĺžení o triumfe Pittsburghu na ľade Detroitu 2:1. Bol to jeho tretí presný zásah v treťom dueli po návrate z 28-zápasovej absencie zavinenej zranením. Všetky tri góly padli v početnej výhode. Brankár posledného tímu tabuľky Detroitu Jimmy Howard zaznamenal 35 úspešných zákrokov, ale na výhru čaká už od 29. októbra.

Anaheim uspel na ľade Caroliny 2:1 po predĺžení, autorom víťazného gólu bol po brejku Sam Steel.

NHL - výsledky:

Carolina - Anaheim 1:2 pp, Detroit - Pittsburgh 1:2 pp, Winnipeg - Tampa Bay 1:7

Pridal: Matej Kubove