Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Bývalá opora Banskej Bystrice a Nitry kvôli zraneniu opúšťa oceliarov

SHEFFIELD - Americký hokejista Eric Meland sa kvôli zdravotným problémom, ktoré ho budú limitovať až do konca sezóny 2019/20, dohodol na rozviazaní zmluvy s anglickým tímom Sheffield Steelers.
Meland v drese HK Nitra.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Za britských "oceliarov" odohral 30-ročný bek, ktorý dokáže zahrať aj na pozícii centra, počas tohto ročníka 34 zápasov a získal 17 bodov za sedem gólov a desať asistencií. Na Slovensku je známy zo svojich pôsobení v HC ´05 Banská Bystrica ešte počas sezóny 2013/14 a v HK Nitra, ktorej bol súčasťou v ročníku 2016/17.

Prečítajte si aj

Jaromir Jagr Kladno.V Česku sa diali neskutočné veci: Hviezdili Slováci, padali debakle a Kladno strelilo Sparte až osem gólov!

Rodák z Grand Forks hrával v zámorí za Lincoln Stars v USHL, potom strávil štyri roky na slávnej Princetonovej univerzite v NCAA. Zakrátko sa sťahoval pod Urpín, spomínanú sezónu však dokončil v Mladej Boleslavi. Po následnom roku v ECHL je neustále súčasťou európskych klubov.

Nastupoval za nórsky Lillehammer, dánsky Rungsted Seier Capital, nemecký EC Bad Nauheim aj maďarský Fehervár AV19. Jeho najväčším úspechom je postup s Mladou Boleslavou z nižšej súťaži do českej Extraligy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články