Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Spoločne vytiahli Slovensko do A-kategórie: Šuplerovi prekáža samovláda Šatana

BRATISLAVA - Tréner Július Šupler nepochybne patrí medzi legendy vo svojom remesle.
Šuplera neposlúcha zdravie. Kvôli nemu ukončil pôsobenie v Donecku.
Zdroj: wikipedia.org
Zdieľajte:

Popradský rodák dvakrát viedol slovenskú reprezentáciu. Raz to bol prienik až do elitnej A-kategórie, no v roku 2008 Slováci bojovali o záchranu, ktorá sa podarila vo dvojzápase MS v Kanade proti Slovinsku.

Prečítajte si aj

Martin Čakajík skončil v Katoviciach.VIDEO Trenčiansky veterán je po Novom roku bez klubu: Koniec kariéry?

Šupler v minulej sezóne predčasne skončil na lavičke ukrajinského Donecku pre zdravotné komplikácie. V súčasnosti pracuje v lotyšskej Liepaji ako konzultant. 69-ročný hokejový odborník po MS do 20 rokov jasne povedal, čo si myslí o tohtoročnej účasti našich mladíkov. Tentoraz sa mu nepáči samovláda jeho bývalého zverenca Miroslava Šatana, s ktorým dostali Slovensko medzi elitu.

Prečítajte si aj

Linus Omark je na odchode z KHL.VIDEO Svojho času vynikal, v roku 2010 šokoval NHL a teraz chce meniť ligu: Dosť bolo KHL

„S týmito hráčmi nemožno očakávať kvalitu tréningového procesu na úrovni svetovej špičky. Nehovoriac o tom, že úroveň samotného procesu išla dole. Náročnosť na hráčov si odnesie tréner. Nie je možné, aby celý hokej riadil sám prezident a manažér v jednej osobe. Šatanovi chýba poradný orgán a oponentúra. Jeho rozhodnutia často nie sú správne," prezradil Šupler.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sportdnes.sk

Diskusia

Podobné články