MS U20: Obhajcovia titulu futbalovým výsledkom zdolali USA, meno semifinálového súpera spoznajú dnes večer

TŘINEC - Obhajcovia titulu Fíni postúpili do semifinále hokejových MS hráčov do 20 rokov v Česku. V repríze vlaňajšieho súboja o zlato zdolali vo štvrťfinále USA 1:0. Už pred nimi si postup medzi elitné kvarteto vybojovali Rusko a Kanada.
Zdroj: 33298

O triumfe Fínska vo vyrovnanom dueli v Třinci rozhodol v 45. minúte v presilovej hre krídelník Joonas Oden, ktorý sa narodil v USA. K postupu výrazne pomohol čistým kontom brankár Justus Annunen, pripísal si 30 úspešných zákrokov.

VIDEO Nespokojný Petrovický, objektívny Okuliar, kritický Čajkovič

Rusi zdolali vo štvrťfinále Švajčiarsko 3:1, všetky góly padli v druhej tretine. Dva z nich zaznamenal Dmitrij Voronkov, oba v početnej výhode. Rusko zdolalo Švajčiarsko aj na minuloročnom šampionáte v súboji o bronz.

MS U20: Šarvátka, vylúčenie do konca zápasu a strelený jeden gól: Kanada deklasovala Slovensko a poslala ho domov

O zložení semifinálových dvojíc rozhodne záverečný štvrťfinálový duel medzi Švédskom a Českom v Ostrave.

MS hráčov do 20 rokov

Štvrťfinále:

Švajčiarsko - Rusko 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 28. Jobin - 22. a 39. Voronkov, 35. Chovanov

Kanada - Slovensko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 7. Hayton, 22. McMichael, 24. Bernard-Docker, 30. Foudy, 31. Lafreniere, 41. Hayton - 47. Okuliar

VIDEO Do brány Helsínk sa nedostal: Tipsport liga víta talianskeho brankára

USA - Fínsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Oden