Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ján Laco: Mrzí ma to

Pred duelom by bod brali, po ňom sa im trochu málil. Slovenskí hokejisti mali po prehre 2:3 po predĺžení s Českom zmiešané pocity.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Bol to súboj slovenskej mladíckej dravosti a českých skúseností, v ktorom sa každý chvíľu cítil byť na koni. priznal útočník Tomáš Tatar.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka prejavili v zápase okrem väčšej bojovnosti a nadšenia aj kus umenia, keď vtipne riešenými brejkami nedali favoritovi dýchať. Po "detských chorobách" z neskúsenosti a prílišnej motivácie sa postupne zlepšovali aj v obrannej disciplíne a o dva body prišli až v závere aj dávkou smoly. Dve minúty pred koncom tretej tretiny vyčerpaný Tomáš Marcinko neodstavil pri mantineli od puku Ondřeja Němca a ten našiel pred bránkou Jaromíra Jágra, ktorý vyrovnal nedôrazne tiesnený Petrom Čerešňákom. "Česi si v závere ani nevytvorili veľký tlak, len to nahodili pred bránku a Jágr to tam tečoval. Takého gólu by sme sa mali v budúcnosti vyvarovať. Nabudúce by sme mali v obrane menej špekulovať," myslí si Tatar.

V predĺžení rozhodla o víťazovi prudká strela Jakuba Klepiša, ktorá prekvapila ináč výborne chytajúceho Jána Laca. "Klepišova hokejka zvláštne odpružila a puk doplachtil do siete. Keď som sa ho na strelu po zápase spýtal, potvrdil mi, že neplánoval tak vystreliť. Mrzí ma to," povedal Laco, ktorý zlikvidoval 30 striel súpera a aj tréner Vůjtek ho označil za najlepšieho hráča mužstva. Brankár Donbassu Doneck po stretnutí vyzdvihol početných slovenských fanúšikov. V Aréne Čižovka sa ich tiesnilo okolo 4000, neustále hnali hlasivkami svoje mužstvo dopredu a dokonca spustili niekoľko mexických vĺn. poďakoval sa Laco fanúšikom.

Vydarený zápas odohral útočník Michel Miklík, ktorý najskôr vyrovnal presnou strelou švihom a neskôr založil výbornú akciu, na ktorej konci bol Marek Viedenský. "V príprave som neskóroval, a tak ma to už trochu ťažilo. Som veľmi rád, že mi to tam konečne padlo, ale rovnako ma škrie, že sme nezvíťazili. V predĺžení sme urobili jednu chybu, za ktorú sme pykali. Mali sme na to, aby sme Čechov zdolali," uviedol Miklík.

Bez ohľadu na výsledok bol výkon z úvodného duelu povzbudením do ďalších bojov na šampionáte. Slováci chceli naň nadviazať v sobotu o 19.45 SELČ, keď ich čakal druhý súper na MS a ďalší favorit na medailu Kanada. Tá v otváracom súboji prekvapujúco podľahla Francúzsku 2:3 po nájazdoch. "Kanaďania budú hladní po bodoch. Na ich obranu musím povedať, že Francúzsko sa v posledných rokoch herne veľmi zlepšilo. Možno Kanaďania ten súboj aj trochu podcenili. Ak chceme byť proti nim úspešní, musíme hrať naplno od začiatku a nie až pod desiatich minútach. S piatkovým výkonom by sme ich vedeli zdolať," tvrdí Tatar. Náročný duel očakáva aj brankár Laco. "Kanaďania budú ťažkým súperom. Na šampionátoch majú zakaždým slabšie začiatky, potom sa však postupne rozbiehajú. Musíme nadviazať na výkon s Českom a dobre sa na nich pripraviť," dodal.

Zdieľajte:
Pridal: Peter H
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články