VIDEO Nezastaviteľní Slováci v zámorí

NEW YORK - Slovenskí hokejisti Róbert Lantoši a Peter Cehlárik zhodne gólom a asistenciou pomohli Providence k vysokému triumfu 6:0 na ľade Wilkes-Barre/Scranton a natiahnutiu víťaznej série v zámorskej AHL na tri zápasy.
Zdroj: 16520

Lantoši skóroval v 28. minúte za stavu 1:0 pre hostí po úniku a krásnom blafáku, bol to pre neho ôsmy gól v sezóne. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia. Cehlárik sa strelecky presadil na konci druhej tretiny, keď z dorážky zvýšil na 4:0 pre Bruins. Strelil už svoj deviaty gól v tomto ročníku AHL.

VIDEO Topoľčany zbroja: Prichádza bývalý útočník Nových Zámkov či Trenčína

V noci na štvrtok bol v nižšej zámorskej súťaži v akcii aj slovenský brankár Adam Húska z Hartfordu. Na ľade Charlotte inkasoval štyri góly zo 14 striel a už v prvej tretine prenechal miesto v bránkovisku ruskému kolegovi Igorovi Šesťorkinovi. Hartford napokon odišiel zo Charlotte s debaklom 1:7.