VIDEO Tatarova bravúrna forma neodvrátila prehru, Boston pretrhol negatívnu sériu, slovenský večer v AHL

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v noci na nedeľu v zámorskej NHL, ani jeho gól však neodvrátil prehru Montrealu s Detroitom 1:2.
Zdroj: 33105

Pre 29-ročného útočníka to bol 12. presný zásah a 29. bod v sezóne. Zo Slovákov bodoval aj Richard Pánik, ktorý asistenciou prispel k výhre Washingtonu 5:2 na ľade Tampy Bay. Boston s kapitánom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom triumfoval na ľade Floridy 4:2, Halák zneškodnil 31 z 33 striel domácich hráčov. V drese Tampy sa predstavil aj obranca Erik Černák, bodovo sa však nepresadil. Dallas s Andrejom Sekerom uspel na ľade Nashvillu 4:1.

VIDEO Máš väčšiu šancu presadiť sa na Slovensku, motivoval pred rokmi manažér Levíc ruského legionára

Hráči New Yorku Islanders si pripísali tretie víťazstvo za sebou, doma si poradili s Buffalom 3:2 po predĺžení. V ňom sa presadil Anthony Beauvillier, ktorý si pripísal aj dve asistencie. Hetrikom sa v drese Ottawy blysol krídelník Anthony Duclair, ktorý v predĺžení rozhodol o triumfe domácich "senátorov" nad Columbusom 4:3.

San Jose - Vancouver 4:2

Slovenskí hokejisti Peter Cehlárik a Róbert Lantoši sa v zámorskej AHL zhodne gólom a asistenciou podieľali na víťazstve Providence na ľade Springfieldu 5:4 po predĺžení. Cehlárika vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

VIDEO Šťastný piatok 13-teho pre prvoligové Topoľčany

V noci na nedeľu bodoval zo Slovákov aj Adam Ružička, ktorý strelil víťazný gól Stocktonu v San Jose (3:2). Hartford prehral na ľade Lehigh Valley 2:4, v bránke hostí sa predstavil Adam Húska, ktorý inkasoval tri góly z 32 striel. Štvrtý gól dali domáci do prázdnej bránky.