Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Do turnaja zasiahne aj bývalý gólman Dukly + všetky zostavy

VISP - V kádri Pettera Thoresena je aj brankár Lars Volden, ktorý v sezóne 2016/2017 pôsobil v Dukle Trenčín.
Lars Volden si oblečie dres Nórska.
Lars Volden si oblečie dres Nórska. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V silnej zostave pricestuje do Vispu aj Olympijský výber Ruska, v zostave ktorého sú hráči z Kontinentálnej hokejovej ligy. Domáci tréner Patrick Fischer sa bude spoliehať najmä na služby Svena Andrighetta z Avangardu Omsk, ktorý v predchádzajúcich piatich rokoch pôsobil v zámorskej NHL.

Prečítajte si aj

Dávid Bondra by mal pauzovať pol roka, možno aj viac.VIDEO Zlomil si ruku, ohrozený možno aj zvyšok ročníka

Nominácia Olympijského výberu Ruska:

Brankári: Iľja Konovalov (Lokomotiv Jaroslavľ), Ivan Bočarov (Dinamo Moskva), Ivan Fedotov (Traktor Čeľabinsk).

Obrancovia: Nikolaj Demidov, Andrej Jermakov (obaja Sibir Novosibirsk), Zijat Pajgin, Damir Šaripzjanov (obaja Neftechmik Nižnekamsk), Jegor Voronkov (Viťaz Podoľsk), Grigorij Dronov (Metallurg Magnitogorsk), Iľja Karpuchin (Traktor Čeľabinsk), Vadim Kudako (Severstaľ Čerepovec).

Pozrite si aj

Poprad deklasoval Mikuláš 8:0.VIDEO Čo sa stalo s Popradom? Odpovedajú jeho traja aktéri

Útočníci: Artur Kajumov, Nikolaj Kovalenko, Pavel Kudrjavcev (všetci Lokomotiv Jaroslavľ), Vladimír Brjukvin, Ivan Igumnov (Dinamo Moskva), Vladislav Kodola, Bogdan Jakimov (obaja Severstaľ Čerepovec), Andrej Altybarmakjan (HK Soči), Alexej Byvaľcev (Viťaz Podoľsk), Arťom Galimov (AK Bars Kazaň), Alexander Dergačov (SKA Petrohrad), Sergej Tolčinskij (CSKA Moskva), Maxim Cypľakov (Spartak Moskva). Tréner: Oleg Brataš

Nominácia Švajčiarska:

Brankári: Reto Berra (Fribourg-Gottéron), Robert Mayer (Servette Ženeva).

Obrancovia: Dominik Egli (SC Rapperswil), Michael Fora (HC Ambri-Piotta), Philippe Furrer (Fribourg-Gottéron), Roger Karrer (Servette Ženeva), Romain Loeffel (HC Lugano), Christian Marti, Dario Trutmann (obaja Zürrich Lions), Ramon Untersander (SC Bern).

Prečítajte si aj

Sille Bubela Lamper.FOTO Ťažké zranenie v priamom prenose: Redaktorka RTVS dostala s pukom do oka!

Útočníci: Andres Ambühl (HC Davos), Sven Andrighetto (Avangard Omsk), Alessio Bertaggia (HC Lugano), Enzo Corvi (HC Davos), Denis Hollenstein, Pius Suter (obaja Zürrich Lions), Tanner Richard, Noah Rod (obaja Servette Ženeva), Simon Moser, Vincent Praplan, Thomas Rüfenacht, Tristan Scherwey (všetci SC Bern). Tréner: Patrick Fischer

Nominácia Nórska:

Brankári: Jonas Arntzen (Örebro), Lars Volden (Malmö).

Obrancovia: Henrik Holm (Stavanger), Max Krogdahl (Frisk Asker), Erlend Lesund (Rögle), Jonas Holos (Linköping), Mattias Nörstebö (Mora IK), Christian Bull (Storhamar), Kristian Östby (Sparta Sarpsborg), Hakon Pedersen Löken (Sparta Sarpsborg), Christian Kasastul (Frisk Asker).

Prečítajte si aj

Haščák po vynechaní Nemeckého pohára odohrá Švajčiarsky.Dvojica hráčov príde až večer, hrať bude aj skúsený reprezentant, ktorému chýba herná prax

Útočníci: Mathias Trettenes, Ludvig Hoff, Kristian Forsberg (všetci Stavanger Oilers), Samuel Solem (Brynäs), Henrik Knold (Sparta Sarpsborg), Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström (obaja Välerengen), Erik Salsten, Martin Rönnild (obaja Storhamar), Jörgen Karterud (Poprad), Gustav Willman Borvik (Kristianstad IK), Viktor Granholm (Frisk Asker), Alexander Reichenberg (Oskarshamn), Thomas Valkvae Olsen (Leksand IF). Tréner: Petter Thoresen

Program turnaja:

Štvrtok 12. decembra
16.15 Olympijský výber Ruska - Slovensko
19.45 Švajčiarsko - Nórsko

Piatok 13. decembra
16.15 Nórsko - Olympijský výber Ruska/Slovensko
19.45 Švajčiarsko - Olympijský výber Ruska/Slovensko

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články