Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Posledná rozlúčka s Hlinkom

Slovenská hokejová rodina sa spoločne s najbližšími rozlúčila vo štvrtok v Trenčíne s Miroslavom Hlinkom. Bývalý reprezentant a majster sveta z Göteborgu spáchal minulú nedeľu samovraždu, keď sa obesil na balkóne svojho prechodného bydliska v Banskej Bystrici.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zástupy priateľov a blízkych sa v popoludňajších hodinách postupne schádzali pred trenčianskym Domom smútku na sídlisku Juh. Po príchode najbližšej rodiny odprevadili tragicky zosnulého kamaráta na poslednej ceste aj zástupcovia extraligových klubov HC05 Banská Bystrica a Dukly Trenčín. Za Slovenský zväz ľadového hokej (SZĽH) sa na rozlúčke zúčastnil športový riaditeľ Roman Štamberský. "S Mirom som mal veľmi dobrý priateľský vzťah. Každý ho poznal ako veselého chlapa, výborného hokejistu a človeka, ktorý vedel stmeliť partiu v kabíne," povedal Štamberský.

Posledné dni vniesli do slovenského hokeja veľa smútku. Okrem Hlinku skonal aj dlhoročný reprezentačný lekár Vladimír Lupták a bývalý dubnický hráč a tréner Miroslav Kováčik. Hoci si v súčasnosti množstvo záležitostí vyžaduje organizačné pokrytie, predstaviteľa SZĽH si chcú pamiatku Miroslava Hlinku pripomenúť už v blízkej dobe: "Verím, že po návrate pánov Nemečka a Sýkoru z polročného kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a po dohode s klubom sa nám podarí zorganizovať spomienkovú akciu. Miro si to zaslúži."

So svojím kamarátom od detstva sa prišiel rozlúčiť aj Ján Pardavý. Bývalý útočník Dukly Trenčín má na Hlinku veľmi veľa spomienok, keďže obaja spoločne vyrastali ako na detskom ihrisku, tak i na ľade. "Informácia ma zastihla na tímovej akcii. Zavolal mi to Braňo Jánoš a ...," nevyhol sa slzám Pardavý, no po chvíľke dodal: "Prežili sme spolu prakticky celú kariéru. Odmalička sme spolu vyrastali na sídlisku. Naše cesty sa rozdelili až v mužskej kategórii, a potom sme sa stretávali pomenej. Možno len na akciách, kde sme trénovali deti. Už vtedy bolo na ňom cítiť, že je zahĺbený do seba a nie je to on," dodal smutným hlasom Pardavý.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články