Košice aj Poprad doma víťazne, Trenčín rozobral MAC, v šlágri Bystrice so Slovanom rozhodlo predĺženie

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 29. kola Tipsport ligy nad HKM Zvolen 4:1. Do vedenia išli hostia gólom Jozefa Tibenského, "oceliari" však ešte v prvej časti otočili skóre vo svoj prospech. Košičania si víťazstvom upevnili 3. priečku, Zvolenčania sú po štvrtej prehre po sebe na 4. mieste.
Zdroj: 33043

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Góly: 36. Mašlonka (Dalhuisen, Korhonen), 54. Korhonen (Lalancette), 59. Spilar (Galamboš) - 13. Dudás (Vandane), 17. D. Rodman, 20. D. Rodman (Ross, Harrison), 24. Harrison (Goz, Vojtko), 25. D. Rodman, 43. St. Pierre (Galanisz, Beauvilier). Rozhodovali: Snášel, Kalina - Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2872 divákov

Michalovce: Surák (21. Trenčan) - Dalhuisen, Ventela, Hančák, Mesikammen, Bdžoch, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Juusela, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov

DVTK: Rajna - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Goz, Vojtkó, D. Kiss - Beauviller, Vas, Reszegh - Harrison, St. Pierre, Rodman - Miskolcczi, Galanisz, P. Kiss - Lovei

Zápas začali lepšie hostia, ktorí štyri zápasy v rade nebodovali. Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Jesse Dudas, Surák ale ramenom vyrazil jeho strelu. Naturalizovaný Kanaďan si to všetko vynahradil v trinástej minúte, keď v presilovej hre nedal Surákovi šancu. Hostí gól nakopol. V sedemnástej minúte využil chybu Lalancetteho slovinský útočník David Rodman, ktorý strelil druhý gól Miškovca. Ten istý hráč sa gólovo presadil aj v poslednej minúte tretiny, keď zvýšil už na 3:0.

Druhú tretinu začali Michalovčania minútovou presilovkou o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili a potom za to pykali. V 24. minúte sa presadil Ryan Harrison. O minútu neskôr zavŕšil Hetrik Rodman a zvýšil už na 5:0. V 36. minúte konečne skórovali aj Michalovčania, keď v presilovke Mašlonka upravil na 1:5. V tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Maďarský tím kontroloval priebeh hry a v 43. minúte St. Pierre poslal DVTK opäť do päťgólového vedenia. Potom sa už k slovu dostali aj Michalovčania, ktorí gólmi Korhonena a Spilara už len skorigovali nepriaznivý stav na konečných 3:6.

Rozhodujúci gól zaznamenal 55 sekúnd pred koncom nadstaveného času Kanaďan Jordan Hickmott. Kouč Banskej Bystrice Dan Ceman tak oslávil víťazstvom jubilejný stý ligový duel na striedačke tímu. Slovan prerušil trojzápasovú sériu výhier. Slávnostné buly pred zápasom vhodil kapitán slovenskej futbalovej reprezentantácie Marek Hamšík.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 20. Lamper (Bartánus, Cardwell), 65. Hickmott (Southorn) – 57. Puliš (Meszároš, Štajnoch). Rozhodovali: Štefik, M. Valach – J. Konc ml., Krajčík, vylúčení: 5:7, navyše: Abdul (Slovan) 10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1. oslabenia: 0:0, 2563 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Mihálik, Cardwell, Southorn, J. Brejčák, Nemčík, Petrinec – Lamper, Bubela, Bartánus – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Šille, Gabor, Kabáč – Sojka, Tamáši, Fafrák

Slovan Bratislava: Habal – Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Marek Hudec – Puliš, Zigo, Abdul – R. Žitný, Viedenský, Matoušek – Jendek, Kytnár, Š. Petráš – Marek Sloboda, Urbánek, R. Bondra

Domáci nastúpili v charitatívnych dresoch, no v prvej tretine mali o niečo viac šancí hostia. Hneď v úvode Zigo, na opačnej strane to skúšal štvrtý bystrický útok, konkrétne Tamáši s Fafrákom. V polovici tretiny mal Slovan mierny tlak, ale Beskorowanyho podržal svoj tím, najbližšie ku gólu mal Abdul. Barani potom nevyužili presilovku a po nej mohli pykať, pretože sa do šance dostal znovu Zigo, no tentoraz úradovali betóny gólmana HC '05. V sedemnástej minúte zaujal prienik Tamášiho, ale Habal nekapituloval. Prekonal ho napokon až tesne pred prestávkou v presilovke Lamper, ktorý úspešne tečoval strelu Bartánusa – 1:0.

V druhej tretine zaujali rýchle protiútoky na oboch stranách. Nebezpečnejší boli hostia, no Abdul recept na Beskorowanyho opäť nenašiel. Potom mohol zvýšiť na 2:0 Hrnka, bol voľný na pravej strane, ale zle trafil puk. Z dvoch metrov neuspel pred bratislavským brankárom ani Gabor. Početnú výhodu si zahrali v polovici stretnutia aj Slovanisti, ale nehrozili v nej. Následne mali k dispozícii až dve presilovky Bystričania a hoci si vytvorili tlak i šance, skóre po koncovkách Hickmotta a Jääskeläinena nemenili.

Tretiu tretinu začali domáci aktívne, snažili sa pridať druhý gól, ale nepodarilo sa im to. Naopak boli to hostia, ktorí mali šancu na vyrovnanie. Po chybe Sojku strieľal z medzikružia Zigo, Beskorowany bol proti. V 51. minúte išiel na trestnú lavicu za vrazenie Southorna na mantinel produktívny útočník Slovana Abdul. A keďže sa mu nepáčil osobný trest, dostal ďalší do konca stretnutia. Majster však presilovku nevyužil a hneď po nej dostali túto možnosť aj Bratislavčania, dokonca hrali 26 sekúnd v piatich proti trom a hoci toho nevyužili, neskôr odvolali brankára, hrali v šiestich proti štyrom a radovali sa. Po strele Meszároša sa ujal teč Puliša – 1:1. Duel teda dospel do predĺženia, v ktorom nevyužil veľkú príležitosť produktívny obranca HC '05 Southorn zoči – voči Habalovi. Mrzieť ho to napokon nemuselo, pretože 55 sekúnd pred koncom po jeho prihrávke vsietil víťazný gól z pravej strany Hickmott, keď prestrelil brankára hostí – 2:1.

HC Košice - HKM Zvolen 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Milý (Faith, Jokeľ), 10. Vrábeľ (Růžička, Majdan), 41. Haščák (Skokan, Květoň), 59. Rapáč (Skokan, Haščák) - 7. Tibenský (Betker, Mráz). Rozhodovali: Orolin, Kókai - Soltész (obaja Maď.), Rojík, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4581 divákov.

VIDEO Zvolen získal posilu do obrany, prišla z Francúzska

HC Košice: Košarišťan — Růžička, Čížek, Cibák, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák — Haščák, Bortňák, Květoň — Klhůfek, Skokan, Rapáč — Belluš, Vrábeľ, Majdan — Jokeľ, Faith, Milý

HKM Zvolen: Tomek — Drgoň, Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný, Fatul — Mráz, Trotter, McPherson — Thompson, Špirko, Tibenský — Štrauch, Petráš, Bonis — Kolenič, Halama, Marcinek - Chlepčok

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, viacero súbojov i góly. V 7. minúte sa hostia dostali k prvej presilovke a v nej Tibenský prekonal Košarišťana - 0:1. Krátko na to bol blízko k vyrovnaniu Skokan, dorážkou však neprekonal Tomeka. V 10. minúte sa to však podarilo Milému, ktorý zblízka dostal puk do zvolenskej bránky. Už o 39 sekúnd išli "oceliari" do vedenia, Tomek kapituloval po strele Vrábeľa - 2:1. Aj v ďalších minútach prvej tretiny videli diváci viacero presiloviek, gól však už nepadol.

Hostia mohli vyrovnať v 22. minúte, únik dvojice Corrin - Thompson zmaril pohotový brankár Košarišťan. Atraktívny hokej neustal ani v druhej časti, brankári v nej viackrát podržali svoje tímy.

VIDEO Bývalý kanadský útočník Žiliny sa vracia zo zámoria do nižšej súťaže

Dôležitý gól na 3:1 domáci dosiahli po 46 sekundách tretej časti, keď obliehanie zvolenskej bránky počas presilovky zakončil Haščák. Ďalší priebeh tretej tretiny bol najmä o obojstrannom strážení defenzívy, domáci sa sústredili na aktívne bránenie dvojgólového náskoku. Zvolenčania skúsili v závere zápasu aj hru bez brankára, tá však priniesla gól Rapáča, ktorý uzavrel na konečných 4:1.

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 12. Kerbashian (Nemec, Koyš), 24. Morrison (Kerbashian, Yellow Horn) - 50. Hruška (Stupka, Pospíšil) Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Müllner - Synek, Kacej, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2667 divákov

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, S. Rácz, M. Versteeg, A. Sloboda, Kubka, Korím, Š. Nemec – Scheidl, Kerbashian, Yellow Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominych – Hrušík, Minárik, Csányi

Nové Zámky: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Úvodnú šancu krajského derby mal v 2. minúte domáci Rácz, ktorý sa pekne uvoľnil, ale Pavlas bol pozorný. V Nitra aréne sledovali diváci upracovaný hokej a šancí bolo minimum. Jediné vážnejšie ohrozenie Hanuljaka prišlo v 7. minúte po strele Drtinu. Prvý gól v zápase strelil útočník "Corgoňov" Kerbashian.

V druhej tretine bola lepším mužstvom Nitra. Hostia boli nedisciplinovaní a v 24. minúte pykali. Pri dvojnásobnej početnej výhode napriahol Morrison a prestrelil Pavlasa - 2:0. V polovici stretnutia sa dostal do úniku Mikula, ale tiesnený nezakončil razantne. Gólový rozdiel mohol byť vyšší, ale Koyš ani Kollár neprekonali Pavlasa.

Brankár hostí sa vyznamenal hneď na začiatku tretej tretiny, keď si akrobaticky poradil so strelou Yellow Horna. Nové Zámky zlepšili hru a pred Hanuljakom si vytvárali viac šancí ako v predošlých tretinách. V 44. minúte dostal prihrávku za obranu Andrisík, no Hanuljak odolal. Zámčania zlepšený prejav pretavili aj na gól z hokejky Hrušku. V záverečnej minúte mal šancu na vyrovnanie Jurík, ale Hanuljak jeho zakončenie chytil hranou betónu a zachránil Nitru pred bodovou stratou.

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Paukovček (Ťavoda, Jacobs), 31. Zagrapan (Bjalončík), 47. Svitana (tr.s.). Rozhodovali: Korba, Rencz – Jobbágy, Kis-Király, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1294 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Bjalončík, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Mlynarovič, Kundrik – Králik

Detva: Petrík – Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Gašpar, Valent, Žilka – Ľupták, Podešva, Král – Čenka, V. Fekiač, Čacho – Török

Kontrolu nad priebehom prvej tretiny mali "kamzíci", ktorí hostí k ničomu nepustili. Popradčania však zahodili viaceré sľubné šance. Tutovku spálil americký útočník Jacobs, po strele Ervinga zazvonila konštrukcia Petríkovej bránky.

Po bezgólovej prvej tretine sa všetko podstatné udialo v prostrednej časti hry. Hneď v jej úvode udreli "kamzíci". V 22. minúte sa dorážkou pomedzi Petríkove betóny prezentoval Paukovček. Druhú presilovku v stretnutí zahrali domáci veľmi dobre. Zagrapan však nastrelil iba konštrukciu bránky. Po Svitanovej riskantnej prihrávke sa do úniku 2 na 1 dostala dvojica hostí Sýkora a Valent, ktorého Vošvrda však zakročil skvelým zákrokom. Vyrovnanie mal na hokejke i Kráľ, ten však pred popradskou bránkou neuspel ani na dvakrát. Napokon zahrmelo na opačnej strane. Hostia trestuhodne nevyhodili puk z obrannej tretiny. Bjaločník našiel pred bránkou osamoteného Zagrapana, ktorý si hravo poradil s bezmocným Petríkom - 2:0. V 39. minúte Detva znížila na rozdiel gólu. Ten však po konzultácii s videorozhodcom neplatil, keďže bol dosiahnutý nedovoleným spôsobom pohybom ruky.

Ku kontaktnému gólu mali hostia blízko v 43. minúte počas početnej výhody. Podešva však iba orazítkoval žrď Vošvrdovej bránky. Vzápätí si presilovku zahrali aj domáci. V nej unikol fínsky obranca Erving, ktorý bol pred Petríkom faulovaný. Z nariadeného trestného strieľania profitoval po peknom blafáku Patrik Svitana - 3:0. V závere sa často vylučovalo na popradskej strane. Napriek tomu si brankár Vošvrda udržal už štvrté čisté konto v sezóne.