VIDEO Famózna forma Tatara, trpký návrat Černáka

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v zámorskej NHL blysol dvoma gólmi, pre Montreal ale znamenali iba bod. Canadiens na domácom ľade podľahli Philadelphii 3:4 po predĺžení a pripísali si už siedmu prehru v sérii. Tatar bodoval v treťom dueli za sebou a v prebiehajúcej sezóne má na konte už deväť gólov a 24 bodov.
Slovenský hokejista v drese Montrealu Canadiens Tomáš Tatar (90) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu.
Zdroj: TASR/AP

O triumfe Philadelphie rozhodol ruský obranca Ivan Provorov v 31. sekunde predĺženia. Tatar v druhej tretine dostal Montreal do vedenia 2:1, keď do siete dorazil strelu obrancu Sheu Webera. V 44. minúte potom vyrovnal na 3:3 v presilovej hre. Celkovo odohral 15:01 min, do štatistík si pripísal aj mínusový bod, štyri strely a dve trestné minúty.

Pozrite si aj

⟪ Späť na článokSlovan - Trenčín (27.10.)‹› Slovan - Trenčín (Abdul, Valent, Sládok).VIDEO Stretnutie dvoch tvrdých mužov ligy: Tvrdé rany, kolísavá prevaha a pretiahnutý dres cez hlavu

Washington v zostave s Richardom Pánikom uspel na ľade Detroitu 5:2, pod čo sa hetrikom a asistenciou podpísal Alexander Ovečkin. Dva góly z toho dosiahol pri záverečnej hre domácich bez brankára a dostal sa na métu 20 presných zásahov v sezóne. Detroit si pripísal deviatu prehru v sérii a je na chvoste tabuľky súťaže. Pánik odohral 10:32 min a mal tri strelecké pokusy.

Jaroslav Halak Boston.VIDEO Halák vyrovnal rekord bývalého slovenského brankára

Slovenský obranca Erik Černák sa po dvojzápasovom dištanci vrátil do zostavy Tampy Bay, ktoré prehrala doma s Carolinou 2:3. Černák si odpykal trest za zákrok na obrancu Buffala Rasmusa Dahlina. Proti Caroline odohral 14:03 min, mal dve strely. Tampa prehrala tretíkrát za sebou.

New Jersey - NY Rangers 0:4

Montreal - Philadelphia 3:4pp /TATAR za domácich 2+0/

Calgary - Ottawa 3:1

Detroit - Washington 2:5

Florida - Nashville 3:0

NY Islanders - Columbus 2:0

Tampa Bay - Carolina 2:3

Toronto - Buffalo 2:1pp