Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Gregor s prvou výhrou, trénerovi hostí tiekli nervy

KHL
Stredajší duel KHL medzi Admiralom Vladivostok a Barysom Astana priniesol veľkú hokejovú drámu. Trénerovi kazašského tímu Andrejovi Nazarovovi praskli nervy v poslednej minúte a rozhodcom dal výrazne najavo svoju nespokojnosť s ich výkonom. Na druhej strane sa slovenský kouč Dušan Gregor tešil z prvého víťazstva svojho tímu v novej sezóne.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V bránke Barysu sa opäť predstavil Ján Laco a hoci si už v treťom zápase v rade pripísal viac ako 40 zákrokov (tentoraz 45), jeho tímu to na triumf nestačilo. Astana podľahla domácemu Admiralu 2:3, no dramatický záver "okorenil" svojím výstupom Nazarov. Tomu praskli nervy, keď v čase 59:20 min potrestali rozhodcovia jeho striedačku za príliš veľa hráčov na ľade. Barys sa tak namiesto záverečného náporu musel brániť a nepriaznivý výsledok už nezvrátil. Nazarov pri prejave nespokojnosti najskôr odkopol na ľad uterák, následne vhodil po arbitroch fľašku. Svoj prejav zakončil niekoľkými obscénnymi gestami. Rozhodcovia ho následne vykázali zo striedačky, za čo minimálne v najbližšom dueli z nej nemôže viesť svojich zverencov.

"Už som bol raz v takejto konfrontácii s rozhodcami a bolo to práve vo Vladivostoku. Hoci sme neoslnili výkonom na ľade, ale od druhej tretiny sme hrali sedemkrát za sebou v oslabení. Máme ťažký trip, štyri zápasy za šesť dní, za sebou náročné lety a len nás šikanujú," citoval portál sport-express.ru slová rozhorčeného trénera.

Nazarov viedol v uplynulom ročníku Donbass Doneck, ktorý sa v tejto sezóne súťaže pre nepriaznivé politické okolnosti nepredstavil. Ako sám vraví 40-ročný kormidelník, práve s ukrajinským tímom sa mu na ľade Vladivostoku tiež stalo, že jeho mužstvo poškodili rozhodcovia. "Boli sme tu pred rokom a výsledok bol rovnaký. Mám podozrenie, že arbitri sú tu len rukojemníkmi kurátora klubu Vjačeslava Fetisova," pokračoval Nazarov.

K incidentu sa vyjadril aj šéf Športovo-disciplinárnej komisie KHL Valerij Kamenskij: "Zvoláme výbor a budeme skúmať všetky faktory. Do úvahy určite vezmeme aj fakt, že Andrej Nazarov už dostal trest za podobné gestá v súťaži. Keďže jeho činy sa opakovali, trest môže mať vážnejší charakter."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články