Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košice získali výraznú posilu: Prichádza hráč, ktorý má za sebou životnú sezónu

KOŠICE - Tipsportligový hokejový klub HC Košice získal na hosťovanie z prvoligového HK Martin útočníka Michala Murčeka.
CHovan Košice radost gól.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Skúsený center dostane v tíme "oceliarov" šancu v nedeľňajšom zápase 20. kola proti Nitre a o jeho ďalšom zotrvaní sa rozhodne počas blížiacej sa reprezentačnej prestávky. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Prečítajte si aj

Nitra odvrátila prvý majstrovský mečbal baranov.Nitru opustil mladý útočník, namieril si to do svojho bývalého klubu vo Švédsku

Murček začal sezónu 2019/2020 v prvoligovom Martine, za ktorý odohral 17 zápasov s bilanciou 12 gólov a 12 asistencií. V minulom ročníku obliekal dres tipsportligovej Detvy. V 63 zápasoch získal celkovo 49 bodov (24 gólov, 25 asistencií), čím si vytvoril osobné maximum v najvyššej slovenskej súťaži.

"S vedením HK Martin sme sa dohodli na Michalovom hosťovaní vzhľadom na odchod Juraja Bezúcha do Trenčína a rozsiahlejšiu maródku v tíme. Na Murčeka sme mali už dlhodobo výborné referencie a čakali sme na vhodný okamih osloviť ho. Dohoda znie, že za nás odohrá zápas proti Nitre, následne bude s tímom trénovať počas reprezentačnej prestávky a keď nám zapadne do koncepcie a presvedčí trénerov, sme rozhodnutí ponúknuť mu kontrakt do konca sezóny," poznamenal športový manažér HC Košice Jan Šťastný.

Prečítajte si aj

CHovan Košice radost gól.Juraj Bezúch opúšťa Košice, do konca januára bude hosťovať v bývalom klube
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články