Trenčín vyhral na horúcom maďarskom ľade, Banská Bystrica porazila Nitru

MIŠKOVEC - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Tipsport Ligy na ľade DVTK Miškovec 4:2.
Zdroj: 32358

HK Nitra - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Csányi (Rác, Rais) – 21. Šťastný (Lamper), 25. Ďatelinka (Šoltés, Lunter)

DVTK Miškovec - Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Góly: 27. Rodman (D. Kiss, Harrison), 35. Vas (Vandane, Dudás) – 9. Alderson (McCormack, Mikyska), 10. Lapšanský (Coughler, Štach), 19. Mikyska (Alderson), 26. Sojčík (Mikyska). Rozhodovali: Štefík, Výleta – J. Konc ml., Šoltés, vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Beauviller /Miškovec/ 10 min a Sládok /Trenčín/ 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1045 divákov.

Prečo Vandas skončil v Slovane? Prezradil dôvod

DVTK Miškovec: Rajna (21. Adorján) – Ross, Dudás, Láda, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Göz, Farkas – Beach, Vas, Reszegh – Rodman, Harrison, Magosi – Beauviller, Galanisz, Ritó – Vojtkó, Lövei, P. Kiss

Dukla Trenčín: Tomek – McCormack, Rajnoha, Sládok, Štach, Stacha, Kajínek, Luhový, Dúžek – Alderson, Mikyska, Sojčík – Coughler, Sádecký, Lapšanský – Švec, Radjenovic, Bartovič – Chromiak, Ferenyi, Džugan

O víťazovi zápasu rozhodla už úvodná tretina. Hosťujúci brankár Tomek si síce pripísal prvý zákrok zápasu, ale góly potom padali len do siete Rajnu. Najskôr využil dvojnásobnú početnú výhodu Brandon Alderson, v pokračujúcej klasickej presilovke 5 na 4 sa presadil aj Adam Lapšanský. Trenčanom dali góly krídla a do konca 1. tretiny strelili ešte jeden gól zásluhou Josefa Mikysku.

VIDEO Pánik vyrovnal negatívny rekord, horší vstup do sezóny ešte nikdy nemal

Do druhej časti vstúpil Miškovec so zmenou na brankárskom poste, ale v 26. minúte strelil Peter Sojčík štvrtý gól Dukly. Nádej do žíl domácich vlial vzápätí David Rodman, Trenčania sa potom nechali trikrát po sebe vylúčiť. Tretiu početnú výhodu v sérii zužitkoval János Vas a hostia viedli už len o dva góly.

V tretej tretine mali prvú šancu hostia, Švec mohol definitívne rozhodnúť, ale v samostatnom nájazde ho vychytal brankár Adorján. Miškovec mal neskôr aj ďalšie šance, ale Trenčín si už nenechal víťazstvo vziať. V závere duelu ešte dostal divákov do varu pästný súboj Beauvillera so Sládokom.

VIDEO Kakko strelil prvý gól v NHL: Z výhry sa ale tešil Jurčov Edmonton, ktorý po 65 rokoch zopakoval historický úspech