Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Prestup roka v NLA: Americká hviezda opúšťa Bern a mieri do Lugana

BERN - Kanadský útočník Marc Arcobello dá po sezóne 2019/20 zbohom SC Bern a stane sa posilou konkurenčného celku HC Lugano, kde podpísal kontrakt do konca ročníka 2022/23.
Patrik Lamper v súboji s Markom Arcobellom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

31-ročný útočník dostal ponuku novej zmluvy aj od Bernu, keďže tá súčasná končí po aktuálnej sezóne. Tú nakoniec neprijal a dohodol sa s Luganom. Arcobello doposiaľ odohral v NLA tri kompletné sezóny a vyhral dva majstrovské tituly (2017, 2019). Celkovo v najvyššej švajčiarskej ligy odohral rovných 200 duelov, získal 209 bodov (87+122).

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava.VIDEO Slovan rieši problémy s dôležitým útočníkom, nepáči sa mu pozícia v tíme a chce odísť

Fantastická bola pre neho hlavne premiérová sezóna v Európe 2016/17, kedy okrem titulu vyhral kanadské bodovanie ligy (55 bodov), stal sa MVP sezóny podľa fanúšikov aj odborníkov, dostal sa do All-stars tímu, stal sa najlepším útočníkom NLA a vyhral aj kanadské bodovanie play-off (20 bodov).

Arcobello reprezentoval USA na jedných MS, odkiaľ má bronz a ZOH 2018. Taktiež si zahral za Toronto Maple Leafs, Edmonton Oilers, Nashville Predators, Pittsburgh Penguins a Arizonu Coyotes v NHL. Nastúpil na 139 duelov v profilige (24+29).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články