Súhrn dnešných výsledkov KHL

Hoci si slovenský hokejový brankár Ján Laco v službách Barysu Astana pripísal v pondelňajšom súboji KHL na ľade Sibiru Novosibirsk až 41 zákrokov, jeho tím vyšiel v stretnutí bodovo naprázdno.
Zdroj: tasr

Laco opustil svoju bránku v závere zápasu za stavu 2:1 a domáci si triumf poistili ešte ďalšími dvoma gólmi. Zvíťazili tak v pomere 4:1, úspešnosť zásahov Jána Laca sa však opäť vyšplhala nad hranicu 95 percent.

Počas zápasu ho dvakrát prekonal iba Andreas Thuresson, ktorý v 59. minúte skompletizoval hetrik gólom do prázdnej bránky. Štvrtý presný zásah pridal Dmitrij Kugryšev.

V dueli Lada Togliatti - Dinamo Riga (3:2 pp) sa strelecky presadil slovenský krídelník v službách lotyšského tímu Marcel Hossa, ktorý v 9. minúte otvoril skóre pri presilovke hostí. O triumfe domáceho mužstva rozhodol v druhej minúte predĺženia takisto v početnej výhode Semjon Valujskij, pri jeho góle asistoval slovenský obranca Peter Podhradský.

KHL - sumár:

Amur Chabarovsk - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 34. Niinimaki, 52. Pereťagin - 11. Pihlström, 25. Višnevskij, 40. Pihlström

Metallurg Novokuzneck - Avangard Omsk 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 57. Stoa, 61. Kosourov - 33. Paršin

Sibir Novosibirsk - Barys Astana 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 17. Thuresson, 46. Thuresson, 59. Thuresson, 60. Kugryšev - 3. Boyd

/J. LACO za hostí kryl 41 striel, 95,3 % úspešnosť zákrokov/

Traktor Čeľabinsk - SKA Petrohrad 2:6 (0:4, 2:2, 0:0)

Góly: 22. Růžička, 36. Osnovin - 5. Thoresen, 8. Červenka, 20. Kalinin, 20. Martensson, 32. Kovaľčuk, 33. Kučerjavenko

Jugra Chanty-Mansijsk - Jokerit Helsinki 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 37. Buľanskij - 40. Hagman, 63. Lajunen

Lada Togliatti - Dinamo Riga 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 14. Zjuzjakin, 15. Valujskij, 62. Valujskij (PODHRADSKÝ) - 9. HOSSA, 57. Pujacs

Lokomotiv Jaroslavľ - AK Bars Kazaň 2:3 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Platt, 28. Kartajev - 7. Mirnov, 18. Azevedo, rozhodujúci nájazd Möller

Viťaz Podoľsk - Metallurg Magnitogorsk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 58. Horák - 8. Timkin, 34. Mozjakin, 46. Batyršin, 51. Kamenev

HK Soči - Avtomobilist Jekaterinburg 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Góly: 1. Krutov, 3. Koledov, 34. Krikunov, 37. Šiškanov, 47. Warn, 59. Anisin - 8. Bumagin, 20. Antonov, 47. Jefimov