Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Banskobystričania doplatili na vylúčenia, Ceman však bol s výkonom spokojný

KARLSTAD - Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica prehrali prvý zápas Ligy majstrov proti favoritovi Färjestadu na jeho ľade 1:6.
Dano Ceman Kostur.
Zdroj: Štefan Pišta Plevo
Zdieľajte:

Hlavný tréner Dan Ceman jasne pomenoval príčiny neúspechu: "Sústredili sme sa na to, aby sme začali dobre. Nanešťastie sa sme spravili chybu hneď na úvod a práve tomu sme sa chceli vyhnúť. Mali sme veľa vylúčených. To proti tímu s takto šikovnými a technickými hráčmi nemôžeme dopustiť. Dostali sme góly v oslabeniach. Mimo tých našich oslabení však hráči dodržiavali herný plán a hrali dobre," hodnotil kanadský kouč.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL Slovan príprava štart BAXa.Slovan prehral rozdielom triedy, Trenčín vyhral futbalovým výsledkom

Napriek päťgólovému manku videl značné pozitíva: "Hrali sme proti jednému z najlepších tímov vo Švédsku. Nebolo ľahké, že sme na stretnutie leteli len v deň stretnutia, ale odohrali sme dobrý zápas. Mali sme v zostave hráčov, ktorí hrali v Banskej Bystrici prvé stretnutie, taktiež pozmenené formácie, nakoľko nás limitujú zranenia niekoľkých hokejistov. V takomto zložení sme trénovali len štyri alebo päťkrát," vymenoval Ceman ďalšie nepriaznivé okolnosti.

"Napriek tomu môžem povedať, že sme hrali dobre, aj obrancovia. Špeciálne Vladimír Mihalik. Ukázal, že v minulosti sa dostal do NHL oprávnene. Podporil aj ofenzívu. Výborne hrala štvrtá formácia, jednoducho. Predovšetkým v hre piatich na piatich sa mi naša hra páčila. Od tohto výkonu sa do ďalších stretnutí môžeme odraziť," dodal Dan Ceman.

Prečítajte si aj

Anthony Beauvillier Anthony Beauvillier.VIDEO Kanadský útočník podpísal novú zmluvu v NHL, jeho brat odohrá sezónu v Tipsport lige
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hc05.sk

Diskusia

Podobné články