Asselin strelil vo svojom druhom zápase za HC Sierre hattrick

SIERRE - Kanadský útočník Guillaume Asselin strelil tri góly v prípravnom stretnutí pri výhre jeho nového klubu HC Sierre proti EHC Freiburg.
Zdroj: 29287

Bývalý útočník HC ´05 iClinic Banská Bystrica a držiteľ dvoch slovenských titulov otočil nepriaznivé skóre 0:1. Gólový účet proti účastníkovi DEL 2 si otvoril v 37. minúte počas presilovej hry. Víťazný zásah padol v 51. minúte a hattrick Asselin dovŕšil o štyri minúty neskôr, tiež v presilovke. Informoval o tom oficiálny zápis stretnutia na stránke švajčiarskeho hokejového zväzu.

Žiar hlási ďalšiu výraznú osobnosť, prichádza bývalý hráč Banskej Bystrice či Zvolena

26-ročný ofenzívny hokejista proti Freiburgu nastúpil na pravom krídle prvej formácie po boku krajana Erica Castonguay a Švajčiara Augusta Imposeho. Debut za HC Sierre absolvoval ešte v piatok 9. augusta proti Genève-Servette HC. Pri prehre 2:5 sa do štatistík zapísal len dvojminútovým trestom.

HC Sierre - EHC Freiburg 3:1

Góly: 37. Asselin (Agrusti, Meyrat), 51. Asselin (Castonguay, Impose), 55. Asselin (Rimann, Castonguay) - 35. Pither (Spornberger)

Zdroj informácií: sihf.ch