Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Liptáci opäť angažovali ruského gólmana, na vyjadrenie skúseného rodáka musia počkať

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Vedenie tipsportligového klubu MHk 32 Liptovský Mikuláš angažovalo 29-ročného ruského brankára Alexandra Zalivina. Ten si najvyššiu slovenskú súťaž vyskúšal v sezóne 2018/2019, v ktorej odchytal 29 zápasov za Detvu. Klub informoval o novej posile na oficiálnej stránke.
Fanúšikovia Liptovského Mikuláša.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Doterajšiu kariéru strávil najmä v ruskej Vyššej lige, v sezóne 2016/2017 odchytal 6 zápasov za Dinamo Moskva v KHL. Okrem Zalivina sú v kádri Liptákov aj dvaja mladí brankári - 19-ročný Matej Bátory a o dva roky starší Dávid Poburíni. Klub už dávnejšie avizoval, že by k dvom domácim mladíkom mali pribudnúť dvaja skúsenejší brankári, pravdepodobne zo zahraničia.

Prečítajte si aj

Tomas Zigo Slovan.HC Slovan popoludní ukončí turnaj v Hradci Králové: Zo zostavy vypadli dvaja dôležití hráči

Po troch rokoch v nemeckom Norimbergu si slovenský hokejový obranca Milan Jurčina hľadá nové pôsobisko. Vo veku 36 rokov ešte nemyslí na návrat na Slovensko, no preferuje angažmán bližšie k domovine. V pestrej kariére má za sebou pôsobenie v NHL, KHL, v Česku či Fínsku, uplynulé tri sezóny strávil v Nemecku.

Prečítajte si aj

Hráči HC Topoľčany v rámci prípravy.VIDEO Kvarteto nových tvárí v Topoľčanoch

Ešte počas ročníka 2015/2016 zamieril do Eisbärenu Berlín, ďalšie tri sezóny obliekal dres Norimbergu. "Prvé dva roky to bolo veľmi dobré. Mali sme vysoké ambície, všetko fungovalo v poriadku. V minulej však odišiel tréner a celkovo to bolo horšie. Sezóna bola rozháraná a uskutočnili sa rôzne hráčske transakcie, ktoré nasvedčovali, že to nie je také ako predtým. Pošuškáva sa, že hlavný sponzor už chce odísť. Z osobného hľadiska som však bol spokojný, ako tím sme však vypadli v prvom kole play off, takže v tomto prípade spokojnosť nebola," zhodnotil Jurčina svoj nemecký angažmán.

Prečítajte si aj

Petr Hraško ashfioas.VIDEO Hraško ostane v Kokšetau nakoniec sám

V rokoch 2005-2012 pôsobil v NHL, v dresoch Bostonu, Washingtonu, Columbusu a New Yorku Islanders odohral celkovo 451 zápasov. Potom v niekoľkých pomerne krátkych epizódach vystriedal rôzne ligy a kluby, nemecká DEL-ka mu však sadla. "Je tam veľa hráčov z USA a Kanady. Hoci v tíme môže byť legálne iba 10 legionárov, my sme mali 14 cudzincov. Klub to vyriešil tak, že im dal nemecké pasy. Vďaka tomu sa hrá v Nemecku severoamerický hokej, čo mne vyhovovalo. Nemôžem sa sťažovať. Mám však už 36 rokov, to cestovanie v Nemecku tiež nebolo jednoduché a už chcem byť asi niekde bližšie. Aj klub sa už vydal inou cestou, angažoval viacerých mladých Nemcov," uviedol Jurčina pre TASR.

V súčasnosti je jeho kariéra na križovatke. Hoci eviduje aj záujem zo Slovenska, naďalej sa vidí v niektorej zo zahraničných súťaží. "Už ide iba o to, aby to bola nejaká 'pohoda' a aby som si nič nemusel dokazovať. Na návrat na Slovensko ešte nemyslím, ponuky som však mal, takisto aj z Česka."

Prečítajte si aj

Pavol Demitra strieľa gól proti Rusom.FOTO + VIDEO Pavol Demitra by bol hrdý: "Jeho" štadión farebne ožil podľa inšpirácie z NHL

Jurčina sa na novú sezónu pripravuje aj s hráčmi Liptovského Mikuláša, v ročníku 2019/2020 však s najväčšou pravdepodobnosťou nebude ich spoluhráč. "Samozrejme, že na to myslím. Nevylučujem, že by som sa na Slovensku objavil na začiatku sezóny, ak by som si dovtedy nenašiel niečo zaujímavé v zahraničí. Definitívnemu návratu domov však ešte nechávam čas," dodal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články