Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Skvelá premiéra Petrovického! Jeho zverenci vynulovali Nemecko

POPRAD - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odštartovala sezónu 2019/2020 štvrtkovým triumfom na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Poprade nad Nemeckom 3:0. Úspešnú premiéru na lavičke "dvadsiatky" zažil nový hlavný tréner Róbert Petrovický, ten prebral tím po sedemročnom pôsobení Ernesta Bokroša.
Na snímke asistent trénera Róbert Petrovický pred spoločným fotením.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Domáci reprezentanti využili veľkú nedisciplinovanosť hostí a všetky tri góly dali v presilovkách v rozmedzí 27. až 40. minúty. Nemci dostali až jedenásť menších trestov a Fleischer navyše aj 10 minút za vrazenie na mantinel.

Prečítajte si aj

MetaDescription: Na snímke hokejisti tímu HC Slovan Bratislava počas prvej prípravy na ľade pred novou sezónou. V BratisVIDEO Je rozhodnuté!

Slováci sa v ďalších dueloch stretnú v piatok v derby s Českom a v sobotu s Dánskom. Petrovického zverenci obhajujú na turnaji celkový triumf z uplynulého ročníka.

Slovensko – Nemecko 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 27. Paulíny (Bučko), 35. Čajkovič (Okuliar), 40. Vitaloš (Okuliar, Čajkovič). Rozhodovali: Štefik, Adamec - Šoltés, Durmis, vylúčení: 5:1 na 2 min, navyše: Fleischer (Nem.) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 281 divákov.

Róbert Petrovický, tréner SR: "Na zápas sme sa pripravili, pred prvým turnajom sezóny sme mali dva prípravné tábory. Chceli sme od prvého zrazu predvádzať náš hokej. Začiatok duelu s Nemeckom bol trochu opatrný z oboch strán, ale predviedli sme dobrú robotu v prvom oslabení. Neskôr sme začali viac strieľať, tlačiť sa do bránky a vytvárali sme si šance. Svojím úsilím sme si vytvorili niekoľko možností a presilových hier, na ktorých sme dnes postavili zápas. Som veľmi rád, že sme niektoré využili a to je dobré pre sebavedomie chalanov. Je to dobrý vstup do sezóny, víťazstvo vždy poteší. Nemci hrajú agresívny a tvrdý hokej. Chlapcov sme nabádali na pohyb, jednoduchosť a korčuľovanie do voľných priestorov. Musím vyzdvihnúť aj veľkú obetavosť hráčov, v oslabeniach sme mali niekoľko zblokovaných striel. V závere sme sa dopustili niekoľkých chýb, ktoré sme si hneď po stretnutí vysvetlili. Zajtra nás čaká nový deň a s pokorou ideme ďalej."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články