Prvý Hokejovysvet.sk Cup dopadol na jednotku, víťazom sa stali Legendy

BANSKÁ BYSTRICA - Stredoslovenská metropola Banská Bystrica bola dejiskom prvého Hokejovysvet.sk Cupu v histórii. Do haly patriace UMB zavítalo osem kvalitných florbalových družstiev.
Zdroj: 32126

Turnaj sa hral klasickým formátom dvoch skupín po štyri tímy, z každej postupovali dve mužstvá do semifinále. V základných skupinách bola hracia doba 2x8 minút, vo vyraďovacej časti 2x10 minút.

V skupine A sa z postupu tešili Legendy, z druhého miesta šli ďalej Sokoly Slovenská Ľupča, ktorí mali rovnaký počet štyroch bodov ako tretí Florbal Combat, rozhodol však vzájomný zápas. Zo skupiny B si vybojovali postup Donkey Punchers, tím, ktorý prišiel až z Košíc a DTF Team Detva Joxers.

Prvé semifinále bolo jasnou záležitosťou Donkey Punchers, druhé zas vyhrali po tesnom priebehu Legendy. Sokoly Slovenská Ľupča brali výhru v stretnutí o tretie miesto. Nesmierne napínavé bolo finále. Legendy v ňom prišli o náskok 1:0. Nakoniec to však boli oni, kto sa tešil z výhry, pretože Donkey Punchers stratili výsledok 2:1 z ich pohľadu v poslednej minúte. Dva góly tak znamenali víťazstvo tímu Legendy.

Ceny pre víťazov prišli odovzdať hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica - Dominik Sojka a Filip Belányi. Aj touto cestou sa chceme poďakovať UMB za poskytnutie haly, hráčom za predvedené výkony a rozhodcom za výborné pískanie. Vládla výborná nálada, neboli absolútne žiadne problémy, neprišla ani jediná sťažnosť na rozhodcu či čokoľvek iné, s čím môžeme prejaviť stopercentnú spokojnosť. Už teraz chystáme ďalšie podobné akcie a ako je u nás zvykom, bude to ešte lepšie a väčšie.

Skupina A

FBC 38 - Florbal Combat 1:2

Góly: 11. Kučera (Fábry) - 6. Petija, 14. Šmida (Petija). Vylúčenie: P. Kováčik (FBC 38)

Sokoly Sl. Ľupča - Legendy 1:3

Góly: 7. Kapustník (Babík) - 4. Špiner (Vaľko), 6. Mačuga (Kolesár), 11. Mačuga (Kolesár)

Florbal Combat - Sokoly Sl. Ľupča 0:3

Góly: 1. Kapustník, 2. Polgár, 4. Babík

Legendy - FBC 38 6:0

Góly: 2. Tulka, 6. Mačuga (Kolesár), 7. Kolesár (Vaľko), 9. Špiner, 13. Špiner (Vaľko), 16. Špiner (Vaľko)

FBC 38 - Sokoly Sl. Ľupča 1:1

Góly: 4. Fábry (Kučera) - 16. Čierny (Vrbický)

Legendy - Florbal Combat 2:2

Góly: 1. Špiner (Mačuga), 16. Tulka - 11. Petija, 16. Cipov

Skupina B

Lopejka - FBC Empire 1:4

Góly: 14. M. Kubove (Vágner) - 7. Blažek, 7. Hamacek (Blažek), 13. Blažek (Hamacek), 15. Blažek (Hamacek). Vylúčenie: 16. Burger (FBC)

Donkey Punchers - DTF Teeam Detva Joxers 2:2

Góly: 1. Stretávsky, 9. Ševc - 1. Stehlík, 15. Môťovský (Kucej). Vylúčenie: 6. A. Strelec (Detva)

FBC Empire - Donkey Punchers 0:7

Góly: 5. Ševc (Kočkár), 6. Stretávsky, 7. Vasiľ (Stretávsky), 9. Kmec (Horváth), 13. Pavlík (Vasiľ), 15. Horváth (Kmec), 16. Vasiľ (Pavlík)

DTF Team Detva Joxers - Lopejka 4:0

Góly: 4. Kucej (M. Strelec), 8. Môťovský, 12. A. Strelec, 16. Kucej (M. Strelec)

Lopejka - Donkey Punchers 0:5

Góly: 1. Horváth (Stretávsky), 2. Stretávsky (Horváth), 4. Vasiľ (Kočkár), 6. Vasiľ (Stretávsky)

DTF Team Detva Joxers - FBC Empire 4:1

Góly: 1. Gonda (A. Strelec), 8. Tomaška (A. Strelec), 12. A. Strelec, 16. Ďurčov (A. Strelec) - 6. Blažek, 10. Hamacek (F. Oškrbaný)

Semifinále

Donkey Punchers - Sokoly Slovenská Ľupča 5:0

Góly: 6. Kmec (Kočkár), 6. Horváth, 7. Kmec, 17. Stretávsky (Kmec), 19. Kmec (Horváth)

Legendy - DTF Team Detva Joxers 2:1

Góly: 11. Tulka (Kolesár), 20. Vaľko (Mačuga) - 8. A. Strelec

O 3. miesto

DTF Team Detva Joxers - Sokoly Slovenská Ľupča 1:3

Góly: 3. A. Strelec (Kucej) - 8. Polgár, 10. Rejdovian, 20. Polgár (Kapustík)

Finále

Donkey Punchers - Legendy 2:3

Góly: 4. Vasiľ (Ševc), 8. Ševc (Vasiľ) - 1. Tulka (Kolesár), 19. Mačuga (Špiner), 20. Ozúrik