Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ďalšie úžasné VIDEO z Popradu: Svitana ostáva pod Tatrami aj v novej sezóne

POPRAD - Patrik Svitana ostáva hráčom HK Poprad aj v sezóne 2019/20. Klub o tom informoval prostredníctvom ďalšieho skvelého videa.
Slovenský reprezentant patrí medzi stabilné opory Popradu.
Zdroj: IH
Zdieľajte:

"Poslednú sezónu beriem spätne naozaj pozitívne. Všetky kroky vedenia klubu smerujú správnym smerom. Toto bol jeden z dôvodov, prečo som ostal doma. Mal som viacero iných ponúk, no pracuje sa tu kvalitne aj s pohľadom na budúcnosť, navyše očakávame v rodine prírastok a mne vyhovuje aj domáca pohoda," vysvetľuje hlavné dôvody zotrvania pod Tatrami veľmi žiadaný hokejista pre oficiálnu stránku klubu. Svitanu si vo svojich kádroch vedia predstaviť kluby na Slovensku aj v zahraničí.

Prečítajte si aj

Vpravo Niko Ojamäki (Tappara) strieľa gól a vľavo bráni Teemu Lassila (Banská Bystrica).VIDEO Životný prestup: Po titule v ECHL posilnil jeden z najlepších európskych tímov

Nároky na hru či umiestnenie sa v Poprade zvyšujú každou sezónou. Patrik aj napriek štatútu voľného hráča zostal s klubom a šatňou v neustálom kontakte, preto je s tým oboznámený. „Cieľom je skončiť lepšie ako v minulej sezóne. Ťažko povedať, či zdvihnem nad hlavu aj majstrovský pohár. Vedenie však opäť pracuje tvrdo na tom, aby hokej v meste išiel správnou cestou. My musíme odvádzať ešte kvalitnejšie výkony a stmeliť partiu aj v šatni. Sezóna je dlhá, no ak budeme ťahať za jeden povraz, úspech sa môže dostaviť. Káder vyzerá kvalitne, kompetentní tentokrát neprilákali domov len miestnych hokejistov, našiel som v kabíne aj niekoľko zaujímavých posíl zo zahraničia.“

Patrik Svitana je odchovancom popradského hokeja. Do extraligy naskočil už v devätnástich rokoch práve v našom klube. Po šiestich sezónach (s výnimkou jednej v Kežmarku v období, keď tiež pôsobil v najvyššej súťaži) sa rozhodol zamieriť do Košíc. Následne si vyskúšal aj legionársky chlebík vďaka pôsobeniu v Kazachstane a Poľsku, kde sa trikrát tešil aj z miestnych titulov. Počas sezóny 2016/17 sa opäť vrátil do rodného klubu. Za Poprad odohral doteraz 311 zápasov s bilanciou 74 gólov a 111 asistencií, čo ho posunulo v historickej tabuľke bodovania nášho klubu do prvej desiatky. Je účastníkom Majstrovstiev sveta seniorov v roku 2018. V reprezentácii odohral 35 zápasov a nazbieral 13 bodov.

Prečítajte si aj

Hrehorčák s Memorial Cupom.Hrehorčák: Je čas vrátiť sa do Európy
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články