Slovensko prehralo s Českom, vo štvrťfinále vyzve Taliansko

KOŠICE - Slovenskí hokejbalisti nezvládli posledný duel vo svojej skupine. Česku podľahli tesne 1:2 a obsadili druhé miesto v tabuľke.
Zdroj: 31990

Slovensko - Česko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: Martinusík (Salajka) - Kubeš (Král, Bíly), Filip (Bíly).

Slováci po jednom dni voľna si v poslednom stretnutí základnej skupiny zmerali sily s Českom. Náš západný sused vhupol do zápasu s veľkou chuťou, výsledkom čoho bol úvodný gól z hokejky Kubeša. V 8.minúte brankár Polc lovil druhýkrát loptičku zo siete, keď ho prekonal Filip.

VIDEO Zámorská légia pod Pustým hradom sa rozrastá: Hlásia ďalšie nové posily!

Veľkou slovenskou slabinou na šampionáte je koncovka, s ktorou sme sa dlho trápili. Až v 37.minúte sa podarilo Martinusíkovi prekonať Šimaru. To však bolo z našej strany všetko. Vyrovnanie nepriniesla ani záverečná hra bez brankára. Slovensko postúpilo do štvrťfinále nakoniec z druhého miesta a jeho súperom bude reprezentácia Talianska. Stretnutie sa odohrá vo štvrtok 20. júna o 17:00.

Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár