Slováci predviedli na MS fantastickú otočku proti USA, vyhrali aj druhý zápas

KOŠICE - Slovensko vyhralo aj svoj druhý zápas na MS 2019 v hokejbale, keď po predĺžení porazili USA.
Zdroj: 31975

Ústrednými postavami prvej tretiny boli obaja brankári. Ako náš Patrik Polc, tak aj americký Jason Rocha. Hlavne vďaka nim gól dlho nepadal, až v prostrednej časti hry využili hráči USA dve presilovky. Najskôr sa trafil Hickey a potom kapitán Ruiz. Až dve sekundy pred koncom sme znížili, fantastického Rochu prekonal na niekoľkokrát Vozár.

VIDEO Počas kariéry zažil päť otrasov mozgu, teraz ide pomáhať mladým športovcom

Tretia tretina sa niesla v znamení nášho náporu a vyrovnania sme sa dostali. Oravec prihral pred bránkovisko a Teplický zakončil cez Rochu do siete. Duel sa dostal za stavu 2:2 do predĺženia. V ňom rozhodol Patrik Svitana pri presilovke, takže sme vyhrali aj druhý zápas na šampionáte.

Slovensko - USA 3:2pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 30. Vozár, 39. Teplický (Oravec, Gajdoš), 54. Svitana (Martinusík, Rampáček) – 23. Hickey, 24. Ruiz

Zdroj informácií: hokejovysvet.sk