Slovenskí hokejbalisti vstúpili do šampionátu úspešne

KOŠICE - V prvom zápase sa Slovensko postavilo proti Fínsku a zápas vyhralo.
Zdroj: 31970

Už počas prvej tretiny sa ukázalo, že slovenskí reprezentanti majú lepšiu ofenzívu ako súper. Svedčí o tom najmä počet zákrokov brankárov. Zatiaľ, čo Polc mal len tri zákroky, fínsky Kuusamo sa v bráne potrápil až štrnásťkrát. Stav zmenila až strela Bujdáka v ôsmej minúte, na ktorú mu prihral Tomáš Vidlár.
Druhá tretina patrila taktiež Slovákom, no ani dve presilovky nepomohli našej reprezentácii zvýšiť svoj náskok. Hoci s Fíni snažili skóre vyrovnať, nepodarilo sa im to ani počas ich prvej presilovej hry, ktorú získali po chybe Milana Rampáčka.
Opäť prekonať Fína Kuusamu zvládol Rampáček, ktorý po prihrávke Svitanu a Martinusíka dvihol skóre na 0:2. Polc nakoniec neskončil s čistým kontom. Fín Pietsalo skóroval v 44. minúte, no tento gól k víťazstvu nepomohol.

Zdroj informácií: Hokejovysvet.sk/KarinaDarakova