VIDEO Chára skóroval, Boston vyrovnal sériu: Finále NHL rozhodne siedmy zápas!

ST. LOUIS - Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali šiesty finálový zápas play-off NHL na ľade St. Louis Blues 5:1 a vyrovnali sériu na 3:3. Siedmy zápas sa bude hrať v Bostone v noci zo stredy na štvrtok o 02:00 SEČ.
Zdroj: 31880

K výhre Bostonu pomohol aj slovenský obranca Zdeno Chára. Ten znova nastúpil so špeciálnou ochrannou sánky. Gólovo sa presadil v úplnom závere, keď z vlastnej tretiny trafil do prázdnej bránky a pečatil konečné skóre.

VIDEO Mikuláš alebo definitívny koniec?

To v prvej tretine otvoril Brad Marchand, ktorého na začiatku tretej časti nasledoval Brandon Carlo. Už na tri góly zvýšil Karson Kuhlman. Ryan O'Reilly následne síce znížil, no iba on prekonal inak bezchybného Tuukku Raska. David Pastrňák poslal znova Bruins do trojgólového vedenia, všetko pečatil spomínaný Chára.

St. Louis Blues - Boston Bruins 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)

Góly: 53. R. O'Reilly (Pietrangelo, Perron) – 9. Marchand (Pastrňák, Krug), 43. Carlo (DeBrusk), 51. Kuhlman (Krejčí), 55. Pastrňák (Marchand, Kuraly), 58. Chára

ANKETA: Kto získa Stanley Cup v sezóne 2018/19?

• Boston Bruins

98%

• St. Louis Blues

2%

VIDEO Miškolc získal kanadského útočníka, do Zvolena mieri obranca z nižšej súťaže