Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Stantien si vyberá hráčov, tréner brankárov neznámy a príprava ako v KHL

BRATISLAVA - Definitívne sa potvrdilo, že novým trénerom Slovana sa stal Roman Stantien. 54-ročný tréner naposledy viedol extraligový Poprad.
Slovan Bratislava radosť.
Zdroj: hcslovan.sk
Zdieľajte:

Asistentom Stantiena bude Rudolf Jendek. V súčasnosti sa ešte rieši otázka trénera brankárov. "Po prvom stretnutí som bol rozhodnutý, že sa chcem vrátiť do Slovana. Napriek tomu, že je to všetko otázka posledných pár dní, s niektorými hráčmi, ktorí prichádzajú do úvahy, som sa už rozprával, s ďalšími sa stretnem v najbližšom čase. Verím, že sa nám podarí zložiť dobré mužstvo. Jeho základ by jednoznačne mali tvoriť slovenskí hráči, z toho viacerí odchovanci klubu, alebo takí, ktorí už v Slovane v minulosti pôsobili. Nebude to ľahké, ale určite sa na to teším," povedal po príchode do hlavného mesta Roman Stantien.

Pozrite si aj

Na snímke asistent Róbert Petrovický počas tréningu.VIDEO Petrovický trénerom SR? Tam treba skúseného trénera

V klube si lámu hlavu, ako sa im podarí vyrovnať všetky dlhy z minulosti. Hoci Slovan prejavil záujem o opätovný návrat do slovenskej ligy, musí do nej vkročiť s čistým štítom. Stantien sa vyjadril aj k príprave na novú sezónu, ktorá bude nezmenená. "Pokiaľ ide o našu predsezónnu prípravu, uplatníme model KHL, to znamená, že sa stretneme v polovici júla a od tohto momentu sa budeme spoločne pripravovať 8-9 týždňov až do začiatku ligy. Viem o tom, že viacerí chlapci sa už nejaký čas intenzívne pripravujú individuálne, tak to v dnešnom hokeji má byť," uzavrel pre web "belasých" Stantien.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hcslovan.sk

Diskusia

Podobné články