Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Libor Hudáček znehodnotil prácu tímu, Valábik ho v prenose skritizoval

KOŠICE - Slovensko na domácom šampionáte už nepostúpi do štvrťfinále. Rozhodol o tom duel Nemecka s USA (1:3). Slováci v sobotu vyhrali hladko s Britániou 7:1. Potešili strelené góly, ale neprevládala celková spokojnosť.
Libor Hudáček patril na Švajčiarskom pohári medzi lídrov hokejistov Slovenska.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nespokojnosť vyjadril kapitán mužstva Andrej Sekera, sklamanie neskrýval ani kanadský kouč Craig Ramsay. Olej do ohňa prilial útočník Hudáček, ktorý sa v rozhovore pre denník SME vyjadril nasledovne: „Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov,“ poskytol svojsky pohľad na vec vicemajster sveta z roku 2012.

Prečítajte si aj

V pondelok večer sa pokúsime obrať o body Kanadu.Nemecko nám nepomohlo, Slovensko na MS do štvrťfinále definitívne nepostúpi!

Na tieto slová reagoval bývalý slovenský reprezentant a v súčasnosti analytik RTVS Boris Valábik. „Ak by sa Libor Hudáček niekedy vo svojej kariéry pýtal, prečo s toľkým talentom a s tými šikovnými rukami a korčuľovaním nehrá v NHL alebo sa neudržal v kvalitnejšej súťaži, tak presne týmto svojím vyjadrením si na to sám odpovedal,“ povedal s úplnou vážnosťou rodák spod Zobora. 33-ročný niekdajší hokejista taktiež prezradil, ako by postupoval ďalej v prípade takejto situácie. „U mňa by tento hráč, ktorý takýmto spôsobom dehonestuje to, čo jeho spoluhráči na ľade odvádzajú, dohral. Všimol som si to aj v zápase s Veľkou Britániou, že Libor Hudáček nehral tímovo. Ak by som ja bol trénerom národného tímu, u mňa by tento hráč na šampionáte skončil,“ jasne zakončil tému v prestávke duelu Nemecko - USA takmer dvojmetrový Valábik.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: RTVS/sme.sk

Diskusia

Podobné články